Az eredeti tervek szerint július 1-jétől korlátozás nélkül lehetett volna elárverezni azokat az ingatlanokat, amelyek a hitel folyósításakor többet értek 30 millió forintnál, és amelyekre 20 milliónál magasabb kölcsönt vettek fel. Az utolsó pillanatban azonban a parlament ezekre a lakásokra és házakra is bevezette a kvótát, de csak három hónapra. Október 1-jéig csak az érintett ingatlanok 2 százaléka kerülhet kalapács alá. A negyedik negyedévtől viszont szabad a vásár, a hitelezők az összes nagy értékű ingatlan kényszerértékesítését elrendelhetik. Hét-nyolcezer házról vagy lakásról van szó, többségük a fővárosi agglomerációban vagy a nyugati megyékben található.
„Nem lesz mennyiségi korlát a kényszerértékesítéseknél ebben a szegmensben, elképzelhető, hogy ha egyszerre kerülne ki nagy mennyiségben ilyen típusú ingatlan a piacra, akkor az csökkenthetné az árakat. Az a kérdés, hogy a bankok mennyire lesznek önmegtartóztatóak, illetve ez a befektetési célú kereslet mennyire lesz erős, mennyien próbálnak majd kicsit áron alul vásárolni” – mondta a hírTV-nek az Otthon Centrum vezető elemzője, Déry Attila.
A Magyar Szociális Fórum értesülése szerint kedden egy 90 éves asszonyt és ágyhoz kötött fiát lakoltatják ki Székesfehérváron. A hitelt a legkisebb fiú vette fel, ő gondozza idős édesanyját és ágyhoz kötött testvérét. Állását időközben elvesztette. Székesfehérvár polgármestere megkapta a Magyar Szociális Fórum levelét.
„Az önkormányzat hétfőn fogja megvizsgálni azt, hogy az önkormányzatnak milyen lehetőségei vannak. Azt gondolom, hogy ez a város kötelezettsége és feladata, és természetesen a jogszabályi keretek között a segítséget megpróbáljuk megadni” – jelentette ki Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere.
(hírTV)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.