A részvételt leszámítva, amelyben apróbb változások történtek, hasonló eredmények születtek a budapesti 2. számú egyéni választókerületben vasárnap tartott időközi országgyűlési választás első fordulójában, mint a 2010-es első fordulóban.
Először a részvétel tekintetében érdemes összehasonlítást tenni a tavalyi megmérettetéssel. 2010. április 11-én 78,52 százalék szavazott, míg most 39,02 százalék. Ez a közel negyvenszázalékos arány annak tükrében, hogy legutóbb a 2008-as budapesti 15-ös, újbudai körzetben volt hasonló, egyáltalán nem tekinthető alacsonynak egy időközi voksolás tekintetében. Fontos arra is emlékeztetni, hogy utoljára a 2006. október 3-án a Veszprém megyei 6-os körzetben tartott időközi országgyűlési választáson volt 50 százalék fölött a részvétel az első fordulóban, de akkor ezzel egy időben országos önkormányzati választás is volt
Stabil viszonyok
Balsai István 2010-ben még 52,92, míg most Láng Zsolt 52,6 százalékot gyűjtött össze. Donáth László MSZP-s evangélikus képviselő tavaly 22,94, míg Lévai Katalin 24,19 százalékot ért el. Szombati Kristóf az LMP színeiben 12,48, Karácsony Gergely 2011-ben 15,55 százalékot ért el. A Jobbik ebben a körzetben 2010-ben még Balczó Zoltánt indította, aki 7,03 százalékot szerzett, most Bodor Zoltánnak 6,53 jutott. Végül Pusztai Erzsébet tavaly még 4,63 százalékot gyűjtött MDF-esként, most Kovácsics Ádámnak, a JESZ jelöltjének 1,13 százalék jutott.
Mindezek alapján jól látszik, hogy a tavaly közel 40 százalékot elérő MSZP–LMP–MDF trió eredményét gyakorlatilag megismételte az MSZP–LMP–JESZ. Az MSZP és az LMP erősödése mögött az állhat, hogy míg tavaly a bokrosista demokrata fórum közel 5 százalékra volt jó, addig mostanra ezek a szavazók kihátráltak az utód mögül, és vélhetően erre a két erőre voksoltak.
Eltűntek a süllyesztőben
A Jobbik szereplése szintén nem okozott meglepetést, mivel ha a 2010-es listás szavazatokat nézzük, a radikális párt akkor 6,66 százalékot ért el, így a mostani eredmény szintén csak a korábbi pozíciók tartását jelenti. A voksolás egyértelmű vesztese a JESZ, amely messze elmaradt ebben a kerületben az MDF korábbi eredményeitől. A demokrata fórum 2010 tavaszán listán 5,69 százalékot szerzett ebben a körzetben, így jól látszik, hogy a meghökkentő kampányelemeket felvonultató utód marginalizálódásra ítéltetett.
Lévai reménykedik
A voksolás után Láng Zsolt úgy vélekedett: az emberek látják a nehéz helyzetet, és azt is, hogy nagyon nehéz örökséget kaptak a szocialistáktól, „plusz egy teljes pénzügyi és gazdasági válság közepén vagyunk, és számtalan kérdés van, ami bizonytalanságban tarthat bennünket, de a kormány dolgozik, mindent megtesz annak érdekében, hogy kiutat mutasson”.
Lévai Katalin, az MSZP jelöltje szerint a második fordulónak mindenképpen van tétje, és nagyon tisztes eredménynek tartja második helyezését. A jelölt közölte: azt reméli, hogy Karácsony Gergely, az LMP jelöltje betartja a nyilvánosan tett ígéretét, és visszalép a javára.
Karácsony fityiszt mutatott
Karácsony Gergely viszont azt mondta, hogy a következő fordulóban is elindul a választáson. A politikus sajnálja a viszonylag alacsony részvételt, arra viszont büszke, hogy pártja ebben a választókerületben javítani tudott a másfél évvel korábbi eredményén. Hangsúlyozta, korábban azt ígérte, akkor lép vissza az MSZP javára, ha reális esély van a Fidesz–KDNP színeiben induló Láng Zsolt megszorítására. Szavai szerint a kormánypárti jelölt előnye viszont olyan nagy, hogy erre nem lát lehetőséget. Hozzátette, nem az ő feladata a rivális ellenzéki párt „rehabilitálása”, ezt a választóknak kell megtenni.
Bodor Zoltán, a Jobbik jelöltje úgy látta, hogy az apátiát és a politikától való elfordulást tükrözi a választás. Kijelentette, hogy nem támogat senkit a második fordulóban. A JESZ színeiben induló Kovácsics Ádám azt hangsúlyozta, hogy a politikai nemzedékében csalódott polgárok otthon maradásukkal voksoltak a hazai közállapotok ellen.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.