Erről Tóth József, a helyi Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM-) szervezet elnöke tájékoztatta az MTI-t. Elmondta, a dél-balatoni települések között egyedül Balatonfenyves turisztikai egyesületének sikerült támogatást nyernie az Új Széchenyi-terv operatív programjának forrásaiból. Több dél-balatoni TDM-szervezet is azt tervezte, hogy a következő, decemberre meghirdetett pályázati körre adja majd be a jelentkezését, de azt időközben visszavonták – tette hozzá.
A balatonfenyvesi projekt egyik fő eleme az évek óta bezárt kertmozi újraélesztése új tetőszerkezet építésével, székek vásárlásával, továbbá a filmlejátszásokhoz szükséges technika beszerzésével. Az elnyert keretből szeretnének egy sporteszközkölcsönzőt működtetni elektromos kerékpárok, korcsolyák, fakutyák, kajakok, kenuk és nordic walking botok beszerzésével.
A projekt része összesen 52 kilométernyi gyalogos, nordic walkingos és kerékpáros túraútvonal kijelölése is a Natura 2000-es minősítésű, vagyis védettnek számító Nagyberek területén. Ehhez már hozzájárult a területet hosszú távon bérlő Hubertus Bt., de még várják a területtulajdonos állam hozzájárulását. A turistakörutak úti céljai közt lesz Pálmajor, a Fehérvízi láp és Csisztafürdő is. A területen található hajdani mérlegházat és a vízházat egész évben használható kulcsosházakká kívánják alakítani.
A pályázati forrásból megújul a helyi turisztikai iroda, vandálbiztos információs pontokat helyeznek el a település strandjain, rendezvénysátrat szereznek be, továbbá tavasszal új, a fenyőfa virágzásához kötődő többnapos balatoni fesztivált indítanak be hagyományteremtő céllal. A január elsejével startoló program megvalósítására két év áll rendelkezésre, de a projektgazdák szeretnék a legtöbb elemét már a jövő szezonra elérhetővé tenni, majd ezt követően élni az elnyert támogatás marketingcélokra felhasználható közel 15 millió forintos keretével.