A csütörtöktől elérhető oldalon csaknem 70 ezer, a keleti hadműveleti színtéren és Magyarország területén elesett katona kartonjai találhatók meg, a személyes és a szolgálati adatokkal; feltüntetik az elhunytak halálának okát, idejét, valamint az eltemetésük helyét és időpontját is – olvasható a tárca közleményében. A honlapon a kartonokon kívül azoknak a gránittábláknak a fotói is megtekinthetők, amelyeket az egykori doni hadműveleti területen létesített rudkinói második magyar központi katonai temetőben helyeztek el. A katonatemetőben 10 év alatt több mint 19 ezer hősi halott kapott új sírhelyet; a kutatások alapján 12 ezer elesett nevét sikerült azonosítani.
A második világháborúban mintegy 10 ezer katonának adományoztak posztumusz kitüntetést, az adatbázisban a kapott érdemrend vagy kitüntetés képe mindegyiküknél megjelenik. A folyamatosan bővülő oldal tartalmának fejlesztéséért a minisztérium hadisírgondozó osztálya felelős.
Hende Csaba honvédelmi miniszter a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság által szervezett novemberi konferencián beszélt arról, hogy a hadisírok gondozása minden nemzet egyik legalapvetőbb feladata, főként egy olyan országban, amely – számarányát tekintve – a negyedik legnagyobb emberveszteséget szenvedte el a második világháborúban. A miniszter szomorúnak nevezte, hogy miközben a határon túli magyar hadisírok gondozását államközi szerződések szavatolják, a magyar földben eltemetett magyar katonák sírjai gondozás hiányában lassan eltűnnek.
Hende Csaba akkor azt mondta, olyan rendszert alakítanak ki, amely gondoskodik ezeknek a síroknak az ápolásáról, a hősök emlékének megőrzéséről, és adatot is szolgáltat az érdeklődőknek. Ez utóbbival kapcsolatban említette, hogy honlapot indítanak.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.