A közelmúlt történései alapján egyre inkább úgy tűnik, hogy Bajnai Gordon az a személy, aki képes lehet a baloldali pártok közötti összefogást megteremteni. A Nézőpont Intézet blogbejegyzéseszerint Bajnainak egyéni politikai ambíciói szempontjából sokkal inkább megérheti önálló politikai tényezőnek, mint pusztán „Olajfa-koronának” lenni.
Némileg cáfolhatja az önálló párt létrehozását, hogy Bajnai sem miniszterelnöki szerepvállalása előtt, sem utána nem lépett ki Gyurcsány árnyékából. Már a rendszerváltás idején részt vett a rövid életű Új Nemzedék Mozgalom nevű ifjúsági szervezet létrehozásában – Schiffer Andrással együtt –, amelyet Gyurcsány Ferenc a KISZ-utód Demiszből való távozása után alapított.
Ezt követően politikai szerepet csak a 2006-os választást követően vállalt, fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztos lett. 2007–2008 között önkormányzati és területfejlesztési miniszter volt, majd az SZDSZ koalícióból való távozása után a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium vezetését vette át, amelyet 2009. április 16-ig, miniszterelnöki megbízatásának kezdetéig vezetett.
Felbukkant a Táncsics Akadémián is
A még Gyurcsány Ferenc által vezetett Táncsics Alapítvány 2011 januárjában indította útjára a Táncsics Akadémiát. Az akadémia elsősorban olyan fiatalokat várt, „akik ugyan baloldali, szociáldemokrata vagy liberális értékeket képviselnek, de eddig nem hallatták a hangjukat, nem vettek részt aktívan a politikában, ugyanakkor tenni szeretnének azért, hogy a baloldalon végbemenjen egy generációváltás”.
Az első félév előadói között ott találtuk Bajnai Gordon volt miniszterelnököt, Andor László uniós biztost és Ripp Zoltán történészt, aki legutóbb január 2-án szólalt föl az operaház előtti „civil” tüntetésen. A történész a demokratikus ellenzék összefogásáról szólva reményét fejezte ki, hogy a pártok és mozgalmak önös érdekeiken, egymás iránti ellenszenvükön, bizalmatlanságukon felül tudnak kerekedni.
Érdekes hasonlóságok
Ripp szavai kapcsán érdemes felidéznünk, hogy mit is írt Bajnai legutóbbi bejegyzésében. A volt miniszterelnök szerint az új választási rendszer szinte megkerülhetetlenné teszi a számottevő demokratikus ellenzék erőinek együttműködését. A Fidesz leváltásának és az ország talpra állításának erősödő választói elvárása ösztökélheti majd a demokratikus ellenzék vezetőit arra, hogy időben megteremtsék a hatékony modus operandit (eljárási módot) a szóba jöhető erők között – hangsúlyozta Bajnai.
Lapunk érdeklődött a Táncsics Alapítványnál, hogy Gyurcsányék távozását követően továbbra is működik-e a Táncsics Akadémia, és Bajnai továbbra is az oktatók között van-e. Egyelőre nem érkezett válasz az alapítványtól.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.