Pályán a 33 milliárdos budapesti beruházás

Uniós támogatással 238 kilométer szennyvízcsatorna épülhet 16 fővárosi kerületben és Budaörsön.

LM
2012. 05. 22. 11:18
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A 2009-es adatok szerint a fővárosban lévő csaknem 890 ezer lakás több mint 5 százaléka, 46 ezer csatornázatlan, ezekben a háztartásokban 102 ezer ember él – közölte a Budapest komplex integrált szennyvízelvezetése projekt keddi budapesti sajtótájékoztatóján Simon Annamária, a Főpolgármesteri Hivatal projektmenedzsment főosztályának vezetője.

A meglévő tisztító létesítmények, illetve a csepeli Budapesti Központi Szennyvíztisztító Telep együttes kapacitása elegendő lenne arra, hogy a teljes fővárost és az agglomeráció néhány települését is kiszolgálja. A szennyvíz a hiányzó csatornák és egyéb szükséges rendszerek miatt nem jut el a tisztítókig.

26,5 milliárdos támogatás

A főváros, illetve később a Budapest és Budaörs által létrehozott társulás a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében pályázott uniós támogatásra. A főosztályvezető elmondta: a projekthez 80 százalékos uniós támogatást, nettó 26,5 milliárd forintot várnak.

A beruházás keretében a tervek szerint 16 fővárosi kerületben és Budaörsön összesen 238 kilométer szennyvízcsatorna épül, amelyre 14 ezer épületet, csaknem 20 ezer lakást kötnek majd rá.

A csatornák építését várhatóan 2013-ban kezdik, a munkák 2015 első felében fejeződnek be – közölte Bebesy László, a tervező Főmterv irodavezetője. A projekt megvalósításának ütemezését összehangolják a kivitelezés által érintett közterületeken várható egyéb munkálatokkal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.