Bajba kerülhet több vidéki főiskola

Míg a vezető egyetemeken az önköltséges képzéseket is tömegével vállalják a hallgatók, addig a kisebb, vidéki főiskolák komoly bajba kerülhetnek.

TK
2012. 07. 28. 3:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Míg a legtöbb hallgatót ebben az évben is a vezető egyetemekre – ELTE, Szeged, Debrecen, Pécs – vették fel, s a neves intézményekben ezrek vállalják a szemeszterenként több százezer forintos önköltség kifizetését is, a szűkre szabott ösztöndíjas férőhelyekkel gazdálkodó vidéki főiskolákban egyre csökken a kapacitás. Amellett, hogy népszerűségük nem döntöget csúcsokat – az idei húsz legkedveltebb kar rangsorában egyedül a Budapesti Gazdasági Főiskola képviselteti magát az egyetemek mellett –, előbb-utóbb el is néptelenedhetnek – írj a lap.

A Szolnoki Főiskolán például a 18 meghirdetett nappali rendszerű alapképzésből 11-et el sem tudnak indítani szeptemberben. Túróczi Imre rektor szerint az üzleti szakokon nem lesz támogatott képzés, s a pontszámok is alacsonyak idén: még a legnépszerűbb turizmus-vendéglátás szakra való bejutáshoz is elegendő volt a minimumot alig meghaladó 246 pont.

Nem üzemel teljes gőzzel ősztől a kecskeméti és a nyíregyházi főiskola sem, előbbiben 7, utóbbinál 8 nappalis alapszak nem indul el, s hasonló a helyzet a gyöngyösi Károly Róbert Főiskolán is, ahol a nappali alapképzések felére egy hallgató sem fog beiratkozni.

További részletek a Magyar Nemzet szombati számában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.