Ne lepődjön meg, ha megszólítják az átjáróban

Vasútbiztonsági ellenőrzést tart és baleset-megelőző kampányt folytat csütörtökön az ország 27 pontján a MÁV és a rendőrség – közölte a vasúttársaság szerdán az MTI-vel.

PR
2012. 07. 25. 16:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kampányban a vasúti kereszteződéseken áthajtás szabályaira hívják fel a közúton közlekedők figyelmét; adataik szerint ugyanis a járművezetők átlagosan 27 kilométerenként haladnak át vasúti átjárón, ahol évente negyven súlyos baleset történik, közülük húsz halállal végződik. E balesetek szinte mindegyikét a gépkocsivezetők figyelmetlensége okozza – olvasható a MÁV közleményében.

A vasúttársaság és a rendőrség idén június 7-én tartott először országos figyelemfelhívó kampánynapot, a csütörtöki lesz a második. A szakemberek ellenőrzik egyebek között a fénysorompók, a vasúti átjárót jelző közúti táblák, útburkolati jelek állapotát és láthatóságát, továbbá szórólapokkal hívják fel a figyelmet arra, hogy a KRESZ szabályainak betartásával a balesetek megelőzhetők.

Idén nyáron péntekenként kedvelt turisztikai célpontok vasúti átjáróiban a gyalogosan és biciklivel közlekedőket is megszólítják a kampányszervezők. A MÁV közölte azt is, hogy a legtöbb vasúti átjárós balesetet a gyorshajtás, a vezetés közbeni telefonálás okozza. Kiemelt veszélynek vannak kitéve azok a kerékpárosok és gyalogosok, akik körültekintés nélkül mennek át a kereszteződésen.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.