A rövid időn belül lehullott jelentős mennyiségű csapadék három bükki ivóvíztermelő forrásvízének minőségét is rontotta, ezt a városi vízszolgáltató (Mivíz Kft.) monitoringrendszere időben észlelte, és kizárta az ivóvíztermelésből – közölte Pásztor Imre. Elmondta: Lillafüreden jelenleg tart az ivóvíz-szolgáltatás helyreállítása, Felsőhámor és Alsóhámor vízellátását pedig nyomáscsökkentéssel ugyan, de biztosítják.
Az ivóvíz-szolgáltatás akkor áll teljesen helyre, amikor a forrásokból vett vízminták kötelező laborvizsgálati eredményei lehetővé teszik; addig a Mivíz lajtos kocsikkal látja el vízzel a lakókat és az intézményeket Miskolc érintett városrészeiben.
Mutatjuk a vármegyét, amelyben egyetlen hivatalos Tisza-sziget sincs















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!