Elfogták a hírhedt maffiavezért

Elfogták a fekete sereg egykori, szökésben lévő vezetőjét Spanyolországban. Egyes hírek szerint a férfi többször volt Magyarországon.

tt
2012. 08. 27. 6:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A lap szerint M. Róbertet nemzetközi körözés alapján fogták el; a nyomozás több szálon folyt, elsősorban az érintett családtagjait figyelték, leginkább az egyik testvérét, aki külföldön prostituáltak futtatásából élt. A szlovák hatóságok információi szerint náluk is bujkált a férfi, sőt nemegyszer látogatást tett Magyarországon; volt olyan adat, amely szerint egy Edelény közelében lévő tanyánál látták.

Március 13-án a Debreceni Ítélőtábla másodfokú, jogerős ítéletet hirdetett az úgynevezett fekete sereg ügyében, a banda a bűnüldöző hatóságok szerint prostitúcióval, védelmi pénzek szedésével, tartozásbehajtással foglalkozott, erőszakos harcot folytatott a mindezekből származó illegális jövedelmekért, és a fegyveres leszámolástól sem riadt vissza.

 

Házi őrizetből tényleges életfogytiglan

A fekete sereg házi őrizetből évekkel ezelőtt ismeretlen helyre szökött vezetőjét, Magyar Róbertet tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélték, több társának büntetését pedig súlyosította a tábla, volt, aki 18 évet kapott. A vád szerint Magyar Róbert adott megbízást az alvilágban Ragyás Tóniként ismert H. Antal megölésére; a gyilkosságot 2003. augusztus 27-én követték el Budapesten, egy III. kerületi játékterem előtt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.