Az intézmény közleményében felidézi: a nemzetközi szervallokációs szervezet működésének lényege, hogy a tagországok betegei sürgős esetben külföldről is kaphatnak szervet.
Ha nem csatlakoztunk volna, ma nem élnének
Az intézmény tájékoztatása szerint ha Magyarország nem csatlakozott volna a Eurotransplanthoz, úgy valószínűleg „a betegek nagyobb részét elveszítettük volna, hiszen nem volt számukra alkalmas magyar donorszív akkor, amikor kellett volna”.
Kifejtették: hét hónap alatt öt, végstádiumú szívelégtelenségben szenvedő fiatal felnőtt és három kisgyermek került fel a szervezet úgynevezett sürgősségi várólistájára.
Utolsó pillanatban, de megérkezett
Közülük hatnak, négy felnőttnek és két gyermeknek az életét mentette meg a külföldről az utolsó pillanatban érkező szerv.
Augusztus közepéig Magyarországon 19 szívátültetés történt, tavaly összesen 14. Idén a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikáján 16 felnőtt kapott új szívet, 3 kisgyermek pedig a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben – olvasható a közleményben.