A tárgyaláson valamennyi vádlott és védő, továbbá a tanúként meghallgatni tervezett Kling István, a Közép-dunántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség korábbi igazgatója is megjelent.
Szabó Györgyi tanácsvezető bíró kifejtette, hogy a tanú meghallgatása legalább öt órát venne igénybe, és a tárgyaláson megjelentek biztonságos hazajutása – a közútkezelő tájékoztatása alapján – délután már nem garantálható. A megjelent tanút szóban február 8-ára idézte be ismét.
Az időjárási helyzet a timföldgyár biztonságos üzemeltetését veszélyezteti
A tárgyalási nap elején az elsőrendű vádlott, B. Zoltán előadta, hogy az időjárási helyzet a timföldgyár biztonságos üzemeltetését veszélyezteti, egyebek mellett elfagyhatnak csővezetékek. Kérte a bíróságtól a műszaki igazgató és az üzemvezetők – másod-, ötöd- és tizedrendű vádlottak – távollétének engedélyezését a folyamatos gyárfelügyelet érdekében. A tárgyalás elnapolásával azonban ez a kérés okafogyottá vált, a bíróság erről így nem döntött.
A bíróság eljárásjogi okok miatt elutasította négy vádlott védőjének indítványát, amelyben a február 4-5-ei tárgyalási napokra – mivel az akkor tárgyalt vádpontok rájuk nem vonatkoznak – a vádlottak távollétének engedélyezését kérte.
A Mal Zrt. Ajka melletti tározójából 2010. október 4-én kiömlő vörösiszap három települést öntött el: Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyet. A katasztrófa következtében tíz ember meghalt, több mint kétszázan megsérültek, több száz ház lakhatatlanná vált.
A büntetőper tárgyalása február 4-én hatósági tanúk meghallgatásával folytatódik.