Előreláthatólag szerdán folytatódnak a tárgyalások az ELTE Gyakorló Általános Iskola és Középiskola ügyében – tudta meg a Magyar Nemzet. Fábri György, az ELTE kommunikációs rektorhelyettese a lap kérdésére közölte, a szülők képviselőit az egyetem rektori hivatalában fogadják, ahol az ELTE részéről a Pedagogikum elnöke, a gazdasági főigazgató és a főtitkár lesz jelen. Az egyetem vezetése egyébként azt tartja reális lehetőségnek, hogy az intézményben csak az általános iskolai oktatást folytassák. Közleményük szerint a középiskolai osztályok továbbműködtetéséhez mintegy 200 millió forintos felújításra lenne szükség, ezenfelül körülbelül évi 100 millió forint kiegészítő támogatást is biztosítani kellene az intézménynek. Csakhogy ennyi pénz a felsőoktatást érintő elvonások miatt nincs az egyetem költségvetésében.
Mint Mezey Barna rektor a Magyar Nemzetnek elmondta: az egyetemre novemberben kiszabott 874 millió forintos zárolásból a kormány feloldott 172 milliót, így ennek a pénznek egy részéből el tudnak végezni bizonyos felújításokat a romos állapotban lévő épületen, de a hosszú távú folytatáshoz ez még mindig nagyon kevés. A rektori titkárság ettől függetlenül rögzítette: ha a középiskolai jelentkezés február 15-i határidejéig megnyugtatóan rendeződne az iskola finanszírozása, az egyetem kész volna felülvizsgálni korábbi szenátusi határozatát, amelyben kezdeményezte a középiskolás évfolyamok felszámolását. Megjegyezték azt is: az ELTE üdvözli, hogy a Hegyvidéki Önkormányzat továbbra is ingyen rendelkezésükre bocsátja az épületet, és idén is a korábbi mértékben – 50 millió forinttal – támogatja az iskolát.
Noha a megoldás még messze van, az intézmény szülői közössége elégedett a döntéshozók hozzáállásával. A Magyar Nemzetnek úgy fogalmaztak, mind az egyetem, mind pedig az önkormányzat nyitottan fordult hozzájuk, és azonnali együttműködésre, párbeszédre törekedve, „korrekt tárgyalásokat” kezdtek velük. A szülők hangsúlyozták ugyanakkor: azt semmiképp nem tudnák elfogadni, hogy az iskola az ott tanuló diákok családjainak állandó és rendszeres anyagi áldozatai árán maradjon fenn. Szerintük az oktatási kormányzat bevonása szükséges ahhoz, hogy az intézmény jogszabályi és pénzügyi támogatást kaphasson.
A teljes cikket a keddi Magyar Nemzetben olvashatja.