Nyomozás a székház ügyében

Csoportosan elkövetett garázdaság bűntette miatt nyomoznak a Fidesz budapesti székházának megtámadása miatt – tudta meg a Magyar Nemzet.

Magyar Nemzet
2013. 03. 26. 4:43
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismert, március 7-én tüntetők hatoltak be a Fidesz-székház udvarára az alaptörvény negyedik módosítása ellen tiltakozva. Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója Bajnai Gordon volt miniszterelnököt nevezte meg a blokád felelőseként. A támadás utáni napon párttá alakult Együtt 2014 erre reagálva akkor tagadta, hogy Bajnainak köze volna a történtekhez. Később kiderült: a magukat spontán demonstrálóknak és civileknek nevező résztvevők jó része a Bajnai-féle választási szövetséget támogató mozgalmak – köztük a Milla vagy a Hallgatói Hálózat – tagjai közül kerültek ki.

Selmeczi Gabriella Fidesz-szóvivő március 13-án közölte, hogy feljelentést tesznek ismeretlen tettes ellen, mert „a tüntetők megtámadták a kormánypárt székházát, erőszakosan behatoltak az épületbe, betörték az ajtót, az üveget, felmásztak az erkélyre, megrémítve az ott dolgozókat. A szóvivő kirívónak nevezte a történteket, mint fogalmazott, a demokratikus intézményrendszert támadták meg.

(Szilágyi Richárd)

További részletek a Magyar Nemzet keddi számában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.