Fidesz: átverés az MSZP akciója

Jogilag és tartalmilag is átverésnek tartja az MSZP aláírás-gyűjtési akcióját a Fidesz.

TK
2013. 06. 14. 12:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hoppál Péter, a kormánypárt szóvivője pénteki budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, a baloldal aláírásgyűjtése számos hiányossággal küzd. Kifejtette: a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) felszólította az MSZP-t, hogy pontosítsa a jelenleg zajló aláírásgyűjtésük feltételeit, mert azt nem jelentették be, hogy abban tartalmilag milyen kérdésről van szó.

A Fidesz szóvivője úgy értékelte: a szocialisták kampány-, nem pedig tartalmi célokra gyűjtik az aláírásokat. Emellett tartalmilag is átverés az akció – folytatta Hoppál Péter –, mert míg a szocialisták az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentése érdekében gyűjtik az aláírásokat, addig Bajnai Gordon volt miniszterelnök már jelezte, nem támogatja a csökkentést. Ez azt mutatja, kaotikus a helyzet a baloldalon: van, aki csökkenteni akarja az áfát, van, aki nem – fogalmazott a kormánypárti politikus.

A szocialisták csütörtökön közleményt adtak ki, amelyben azt írták: Péterfalvi Attila, a NAIH elnöke arról tájékoztatta az MSZP pártigazgatóját, hogy megfelel a törvényi előírásoknak az „Olcsóbb megélhetést!” elnevezésű országos adatgyűjtésük.

A Fidesz szóvivője sajtótájékoztatóján kitért a pénteki parlamenti zárószavazásokra is. Kifejtette: mivel továbbra is fokozott figyelemre van szükség az átázott dunai védműveken, az Országgyűlés arról döntött, hogy a folyó alsó szakaszán is meghosszabbíthatja a kormány a veszélyhelyzeti felügyeletet.

Hoppál Péter az árvízi védekezésről azt mondta, úgy tűnik, hogy a nehezén túl van Magyarország, a megfeszített munka eredményei láthatóak. Kitért a távolléti díjjal kapcsolatos törvénymódosításra is, amelyet úgy értékelt, hogy azzal ésszerűbbé válnak a számítási szabályok. Az Országgyűlés döntése alapján augusztus 1-jétől távollét – például szabadság – esetén nem változik a munkabér az adott hónap munkanapjainak számától és a távollét időtartamától függően.

Pontosították azt is, hogy kik jogosultak vasárnapi pótlékra – mondta a szóvivő, az érintettek közé sorolva a több műszakos tevékenység keretében, a készenléti munkakörben dolgozókat, valamint a kereskedelemben, illetve a turizmusban vasárnap foglalkoztatottakat.

A Fidesz szerint az elmúlt időszak adatai alapján arra lehet számítani, hogy rohamosabb tempóban növekszik a magyar gazdaság, így a társadalom számára fontos ügyek „biztonságban vannak”. Puskás Imre, a Fidesz országgyűlési képviselője pénteki budapesti sajtótájékoztatóján a fontos ügyek közzé sorolta többek között az államadósság csökkentését, az államháztartási hiány szinten tartását, a foglalkoztatás növelését. Közölte, a magyar társadalom túl van 2002 és 2010 közötti nyolc szűk esztendőn, amikor ahhoz kellett hozzászokni, hogy lehangoló a magyar gazdaság helyzete, és európai uniós összehasonlításban általában a sereghajtók között voltunk.

Puskás Imre emlékeztetett arra, hogy a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint Magyarországon a gazdasági növekedés az első három hónapban 0,7 százalékkal nőtt. Utalt arra, hogy 2009-ben a Bajnai-kormány idején hét százalékkal esett vissza a gazdaság, ezermilliárd forintos megszorítás volt, többek között az emberektől elvették a 13. havi illetményüket, a 13. havi nyugdíjat, csökkentették a gyes időtartamát. Puskás Imre felhívta a figyelmet arra, hogy EU egészét nézve gazdasági visszaesés van, miközben Magyarországon növekedés. Az uniós tagállamok között a magyarországi növekedés a harmadik legjobb – fűzte hozzá.

A képviselő a kiskereskedelmi forgalom növekedését egyrészt a reáljövedelmek emelkedésével, a rezsicsökkentéssel, valamint az infláció 1,8 százalékos, történelmi mélyponton lévő szintjével magyarázta. Kedvezőnek nevezte, hogy növekszik az ipari termelés volumene és teljesítménye.

Kitért arra, hogy 2010-hez képest közel 140 ezerrel többen dolgoznak ma, mint amikor a kabinet átvette a kormányzást. Magyarország ebben is jobban teljesít, mint az európai uniós országok átlaga – vélekedett. Utalt arra, hogy 2010 májusa óta Magyarországon a munkanélküliségi ráta 0,8 százalékponttal csökkent, miközben az uniós átlag 1,3 százalékkal növekedett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.