A rendőr dandártábornok úgy fogalmazott: az, hogy a két elrabolt férfi Magyarországon van, üzenet, hogy „mindenkiért elmegyünk és mindenkit megpróbálunk hazahozni, akkor is, hogyha ez két hónapig tart, és akkor is, ha 14 hónapig”. Közölte, hogy két nappal ezelőtt tárgyalásos megoldással került hozzájuk a két férfi, akiket Törökországon keresztül hoztak Magyarországra.
Bodnár Zsolt szerint még sok munka vár a Terrorelhárítási Központ munkatársaira, hogy kiértékeljék a történteket. A dandártábornok türelmet kért a nyilvánosságtól a két túsz érdekében, akiknek szerintük jelentős időre van szükségük ahhoz, hogy visszailleszkedjenek a társadalomba. Ismertetése szerint a történtek megviselték őket. A két férfi a sajtótájékoztatón sem jelent meg.
Ismertette azt is, hogy a két férfi egy olajtársaságnál volt alkalmazott, és „rossz időben voltak rossz helyen”, az emberrablók abban reménykedtek, hogy valamilyen előnyhöz jutnak az elrablásukkal. Beszámolt arról is, hogy a Terrorelhárítási Központ munkatársai igyekeztek folyamatosan a helyszínen vagy annak közelében lenni, de sokszor erre nem volt lehetőség a fellángoló erős harcok miatt. Bejelentette: hétfőn nemzetközi sajtótájékoztatót tartanak, ahol részletesen tájékoztatnak a történtekről.
A Terrorelhárítási Központ tájékoztatóján átadott sajtóanyag szerint a két férfit – akiket csak Lászlóként és Bélaként említettek – a munkahelyükről rabolta el 17 fegyveres. A telephely, ahol dolgoztak, Deir-ez-Zor város mellett, 17 kilométerre északkeletre Irak irányában található. 2012. április 28-án rabolták el a két férfit, egyikük 15 kilót fogyott az elmúlt 14 hónapban.
Mint arról korábban beszámoltunk, 2012. április 28-án két magyar állampolgárságú férfit hurcoltak el ismeretlen fegyveresek Szíriában. „Magyarország minden esetben gondoskodik a külföldön bajba került magyarokról, így Orbán Viktor miniszterelnök utasításának megfelelően a magyar hatóságok felvették a kapcsolatot a külföldi társszervekkel, és minden lehetőséget kihasználva dolgoznak a helyzet megoldásán” – írta akkor Szijjártó Péter, hozzátéve: a TEK szakemberei arra is készek, hogy megfelelő időben a térségbe induljanak információt gyűjteni. „Az ügy sikeres kezelése érdekében további információt egyelőre nem áll módunkban közölni” – zárta közleményét Szijjártó.
Emlékezetes, 2012. augusztus 13-án délelőtt 9 és 11 óra között a szír főváros, Damaszkusz külvárosában fegyveresek állítottak meg egy gépkocsit, majd annak utasait – 3 magyar és három szír állampolgárt – elrabolták. Ezt megelőzően néhány hónappal, április végén ugyancsak Szíriában ismeretlen fegyveresek elhurcoltak két magyar állampolgárságú férfit, amikor rablótámadás történt egy cég telephelyén, az ország északkeleti részén. A fegyveresek különféle eszközök eltulajdonítása után bukkantak a magyarokra, akiket magukkal vittek.