A Fidesz frakcióvezetője közölte: a magyar baloldal a gazdasági érdekek rabja. Ezt tükrözi Rogán Antal szerint az MSZP-nek az a legutóbbi alkotmánymódosító javaslata is, amelyet a szocialisták benyújtottak a parlamentnek. A javaslat szerint ha olyan döntés születik, amelynek eredményeként az Európai Unió Bíróságának döntéséből az államnak fizetési kötelezettsége származik, akkor azt azoknak a képviselőknek kell kifizetniük, akik így döntöttek – idézte fel a frakcióvezető. A kormány álláspontja ugyanakkor az, hogy ilyen esetben más eszközökhöz, például szükség esetén a bankadó megemeléséhez nyúljanak.
Ha a Ház elfogadná a szocialisták javaslatát, akkor minden egyes, a korábbi kormányzati ciklusban döntést hozó szocialista képviselőnek és kormánytagnak – köztük Bajnai Gordonnak, Gyurcsány Ferencnek és Mesterházy Attilának – fejenként 1,5 milliárd forintot kellene befizetnie a kasszába – mondta Rogán Antal. Felhívta a figyelmet arra, hogy az utóbbi három évben a kormány nem fogadott el olyan jogszabályt, amely miatt a magyar államnak fizetési kötelezettsége keletkezett volna, míg 2007-ben az akkori magyar parlament a kormánypártok szavazataival elfogadta az áfatörvényt, amely miatt 2011-ben az EU-bíróság több mint 289 milliárd forintos fizetési kötelezettséget rótt a magyar államra.
Rogán Antal a gazdaságpolitika utóbbi három évét értékelve kiemelte: Magyarország jobban teljesít ahhoz az időszakhoz képest, amit a válságban a 2008 és 2010 közötti időszak jelentett. Magyarországon 2010-ben az államadósság és a költségvetési hiány növekvő pályán volt, a gazdaság visszaesett. A mostani kormány azóta elvégzett munkájának eredménye azonban már néhány pozitív hírben is megtestesül. A legkedvezőbb hír az lenne, ha az Európai Unió gazdasági és pénzügyminiszterei arról döntenének jövő héten, hogy megszűnik a Magyarország elleni túlzottdeficit-eljárás – mondta. Az ország ezzel lekerülne az európai szégyenpadról, ahová a szocialisták kormányzása miatt került – közölte a frakcióvezető.