Nem voltak annyian a tüntetők, hogy körülállják az NGM-et

Tüntetők maroknyi csoportja jelent meg péntek délelőtt a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete előtt, főként a devizahitelesek gondjainak az eddigieknél szélesebb körű orvoslása érdekében.

2013. 08. 16. 11:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Többek között „mindenkinek alanyi jogon járó fizetést” is követeltek civilek azon a tüntetésen, amelyet magánszemélyek tartanak – a tervek szerint este 6-ig – a Nemzetgazdasági Minisztérium épülete előtt. Az esemény kezdetén a csekély létszámú rendezvényt körülbelül azonos számú rendőr biztosította, ezt közölte a Hír TV helyszíni tudósítója.

A demonstráció résztvevőinek alapvetően 4 közös követelésük van, ezek közül az egyik, hogy semmiről ne lehessen dönteni a civilek megkérdezése nélkül, valamint hogy a kormány állítsa le a bedőlt devizahitelek károsultjaival szembeni végrehajtásokat és a kilakoltatásokat is. Követelik továbbá, hogy ne csak a lakáscélú devizahiteleseken segítsenek, hanem minden más egyéb devizaalapú hitel felvevőjén is, illetve vonják ki a piacról valamennyi külföldi fizetőeszköz alapján álló hitelt.

A résztvevők nem voltak annyian, hogy a terveknek megfelelő élőláncot az NGM köré vonják, de petíciójukat délután 2 óra körül át kívánják adni a tárca egyik alkalmazottjának.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.