Nagyon bátor következtetés?

Várhatóan az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága is foglalkozik a romagyilkosságok kapcsán nyilvánosságra került információkkal.

Magyar Nemzet
2013. 09. 20. 4:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Javasolni fogja az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának LMP-s tagja, hogy a testület is foglalkozzon a romagyilkosságok kapcsán felmerült újabb tisztázandó kérdéssel. A Magyar Nemzet csütörtökön számolt be a Heti Válasz információjáról, amely szerint 2008 tavaszán a polgári elhárítás nemcsak megszüntette a későbbi elkövetők figyelését, de le is váltották az akkori Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) debreceni vezetőjét, aki a későbbi tettesek további telefonlehallgatását javasolta.

Vagyis az akkoriban Laborc Sándor vezette NBH már a kezdet kezdetén beavatkozhatott volna. A lap szerint rejtély, hogy miért nem tette: a legsötétebb verzió szerint politikai okokból a „minél rosszabb, annál jobb” forgatókönyv érvényesülését akarták elősegíteni. Mile Lajos úgy véli, a lehallgatás folytatásának kezdeményezése és a leváltás elég furcsa egybeesés, bár azt nem lehet tudni, hogy valóban van-e konkrét ok-okozati összefüggés.

Molnár Zsolt, a nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnöke – a Magyar Nemzet kérdésére – azzal egyetértett, hogy végére kell járni a romagyilkosságok kapcsán felmerülő kérdéseknek. Szerinte ugyanakkor „nagyon bátor következtetés” a két tényállítás között konkrét összefüggésről beszélni, habár – tette hozzá – semmit sem lehet egyelőre kizárni. Közölte, a bizottságban már korábban megkezdődött bizonyos iratok beszerzése és kérelmek megfogalmazása, szerinte október közepén érdemben is tudnak majd foglalkozni az üggyel.

A Magyar Nemzet korábban már többször beszámolt arról, hogy a romagyilkosságok kapcsán – az elsőfokú ítélet ellenére is – sok még a tisztázandó kérdés. Orbán Viktor miniszterelnök utasítására egy hónapja különleges nyomozó csoport alakult, amelynek a szigorúan titkos iratok minősítését kell felülvizsgálnia, és minden olyan dokumentumot át kell tekintenie, amely a bűncselekményekkel öszszefüggésben bármely hatóságnál vagy szervezetnél keletkezett.

(Katona Mariann)

A teljes cikket a Magyar Nemzet pénteki számában olvashatják.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.