Molnár Csaba, a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció (DK) alelnöke a Magyar Nemzet kérdésére elismerte, hogy az ellenzéki oldalon remélt összefogás érdekében akár a választásokat megelőző utolsó héten, utolsó napon is léptethetnek vissza jelölteket. A lap hétfőn írta meg, hogy ezzel a baloldali pártoknak lehetőségük nyílik arra, hogy az államtól kapott kampánypénzekkel trükközzenek. Molnár elmondta, hogy számukra a választás „nem pénzügyi, hanem erkölcsi kérdés”. Arra ugyanakkor nem adott egyértelmű választ, hogy elköltenék-e a kampányban azt a pénzt is, amelyre – ha visszaléptetnek jelölteket – valójában nem tarthatnának igényt. – Mindegyik demokratikus ellenzéki párt a kampányra juttatott állami pénzeket a törvényeknek megfelelően fogja felhasználni – érvelt Molnár, miközben többször is azt hangsúlyozta, hogy nem foglalkoznak pénzügyekkel.
A Magyar Nemzet hétfői cikkében kifejtette, hogy a kampányhoz járó állami támogatás összege nagyban függ attól, hogy egy adott párt hány egyéni jelöltjét veszik nyilvántartásba és hányat indítanak el. Ha mind a 106 körzetben – ahogyan arról Gyurcsányék korábban beszéltek – jelöltet állítanak, a maximális, 703 millió forintra jogosultak. Ha azonban akár a voksolás előtt nem sokkal visszaléptetik egymásra javára indulóikat, a pénznek csak egy részét kell visszafizetniük.
– Ebbe most nem akarok belemenni – tért ki Szigetvári Viktor azon felvetésünk elől, hogy a Gyurcsány Ferenc által hangoztatott lehetőség, az ellenzék „utolsó pillanatban” való megállapodása jelentheti-e azt, hogy a baloldali pártok a hajrában visszaléptetik egymás javára indulóikat. A Bajnai Gordon vezette Együtt–PM társelnöke mindössze annyit mondott: ők tartják magukat az MSZP-vel kötött megállapodáshoz, így a szövetség esetleges bővítéséről a szocialistáknak kell a Demokratikus Koalícióval tárgyalniuk, utóbbinak viszont ehhez változtatnia kell korábbi álláspontján. (Mint ismert, a szocialisták korábban négy egyéni választókerületet és két listás helyet ajánlottak fel a DK-nak, ám Gyurcsány Ferencék kilenc egyéni körzetre és hat listás helyre tartottak igényt.)
Részletek a Magyar Nemzet keddi számában.