Tóbiás József elmondta: a két kisebb párt teljesíthetetlen kéréseket fogalmazott meg. Az MTI kérdésére arról is beszélt, úgy ítélik meg, nem segítette volna Orbán Viktor leváltását, ha Gyurcsány Ferenc DK-elnök szerepel a szocialista párt listáján. Jelezte ugyanakkor, hogy helyi, önkormányzati szintű megállapodásokra mindkét párttal készek a szocialisták. Kérdésre válaszolva Tóbiás József azt mondta, nem tart attól, hogy a kisebb pártok önállóan indulnak, mert a választási győzelem szempontjából legfontosabb megállapodás megszületett: a 106 egyéni választókerületben közösen állít jelöltet az MSZP és az Együtt-PM.
Gyurcsány Ferenc elmondta: az MSZP az általuk javasolt kilenc helyett négy, biztosan nem nyerhető választókerületet adott volna át a DK-nak, és minden 25. listás helyet. A korábbi szocialista politikus arról is beszélt, hogy az MSZP-sek kifogásokat fogalmaztak meg a DK többi vezetője, így Molnár Csaba, Vadai Ágnes és Varju László ellen is. „Azokon a pontokon, ahol mi mást gondolunk Magyarországról, azokon a pontokon fogjuk be a szánkat. Ez nagyon nehéz teher lenne” – fogalmazott a korábbi kormányfő, aki bírálta azt is, hogy a szocialisták egyoldalú vétójogot szerettek volna a DK jelöltjeivel kapcsolatban. „Nem könnyen elfogadható (...), hogy úgy alkossunk közös listát, hogy nem képviselhetjük a politikánkat, vezetőink nem lehetnek rajta a listán, hogy a másik fél egyoldalú vétót kap. Ez olyan megalázó, alávetett helyzetet eredményezne, ami nem elfogadható” – jelentette ki.
Az Együtt-PM szövetség a kormányváltás érdekében számít arra, hogy a Demokratikus Koalíció (DK) szavazói 2014-ben ott lesznek a választófülkékben, amikor dönteni kell az Orbán-kabinet sorsáról – mondta a szövetség színeiben politizáló Karácsony Gergely kedden sajtótájékoztatón újságírói kérdésre. Karácsony Gergely üdvözölte, hogy az MSZP „még egy ilyen kemény tárgyalási sorozatban sem rúgta fel azt a megállapodást, ami a kormányváltás alapja lehet, és amelyet néhány héttel korábban bejelentettünk”.
A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint attól, hogy „a bukott baloldal szereplői most éppen a hatalmi és egyéb személyes vitáikat folytatják”, még ugyanazt a politikát képviselik. Kocsis Máté sajtótájékoztatóján így reagált a keddi, sikertelen ellenzéki egyeztetésekre. Mesterházy Attila MSZP-elnök Gyurcsány Ferenc államtitkára, az Együtt-PM szövetséget vezető Bajnai Gordon pedig Gyurcsány Ferenc minisztere volt, tehát „ők pontosan ugyanazok, akik már korábban együtt kormányoztak, és korábban együtt már tönkretették az országot” – fogalmazott a Fidesz kommunikációs igazgatója. Mint mondta, a bukott baloldal szereplőinek személyes és hatalmi vitái ne tévesszenek meg senkit, ugyanazokról az emberekről van szó, mint évekkel ezelőtt.
Kérdésre Gyurcsány Ferenc elmondta, biztos abban, hogy ha a DK önállóan indul a választáson, átjut az 5 százalékos küszöbön, és nemcsak közjogi, hanem politikai értelemben is működőképes, 6-8 tagú frakciója lesz. A DK-nak a 106 választókerületből 80-ban van meg a jelöltje, de arra számítanak, hogy az összes körzetben el tudnak indulni – közölte Gyurcsány Ferenc. Hozzátette, tudja, hogy a külön indulás érdemben rontja az ellenzék választási esélyeit, de ez közös felelősség, ők pedig a megegyezésre törekedtek. Jelezte azonban, fenn kell tartani a lehetőségét annak, hogy a demokratikus ellenzéki pártok jelöltjei akár az utolsó pillanatban is visszalépjenek az esélyesebb javára.
Az egyeztetés után az MSZP közleményben ismertette a szocialisták álláspontját. E szerint az MSZP a mohácsi, a marcali és a keszthelyi körzetet adta volna át a DK-nak, valamint a Gyurcsány-párt állíthatott volna jelöltet Budapest XII. kerületében (ezt a körzetet korábban az Együtt–PM kapta meg, de kész volt lemondani róla). Az MSZP a lista első tíz helyének egyikén indított volna DK-s politikust, valamint még egyet a 11. és a 30. hely között. Ugyanakkor a szocialisták mind a listás, mind az egyéni jelöltek személyéről előzetes egyeztetést tartottak volna szükségesnek, „figyelemmel az Orbán-rendszer leváltásához szükséges szavazatmaximalizálásra, valamint arra a tényre, hogy a Demokratikus Koalíció politikusai 2011-ben távozásukkal az MSZP több helyi és megyei szervezetében máig ható konfliktust okoztak” – olvasható a közleményben.
A Demokratikus Koalícióhoz hasonlóan Fodor Gábor liberális pártjával sem köt választási megállapodást az MSZP. Arról, hogy a tárgyalások eredménytelenül zárultak, Fodor Gábor, a Liberálisok elnöke számolt be újságíróknak, miután megbeszélést folytatott a szocialista párt vezetőivel. A liberális párt három egyéni választókerületben szeretett volna jelöltet állítani, és közös listán indult volna az MSZP-vel, a listán pedig 3-3 biztos, illetve talán befutó helyet kért. A szocialisták ezt elutasították, és tárgyalási alapnak sem elfogadható javaslatot tettek – közölte Fodor Gábor, jelezve, hogy így önállóan indulnak a választáson.
Az MSZP elnöke hétfői sajtótájékoztatóján újságíróknak azt mondta, pénteken feltett kérdéseire – vagyis arra, hány egyéni választókerületet és listás helyet szeretne a DK a szocialistáktól, és kit indítana rajtuk – nem kapott egyenes válaszokat Gyurcsánytól, ezért kedd reggeli tárgyalásukon személyesen is felteszi ezeket a kérdéseket a DK elnökének.
Mesterházy jelezte, a keddi lesz az utolsó tárgyalási forduló, az ott elhangzottakat szerdán megtárgyalja az MSZP elnöksége, a választmány pedig szombaton dönt a jelölt- és a listaállításról, így még a héten lezárulnak a szövetségkötési tárgyalások. Arra a kérdésre, mekkora esélyt ad annak, hogy az MSZP-nek sikerül megállapodnia Gyurcsány Ferenccel, úgy válaszolt: ötven százalékot. A Klubrádióban Lendvai Ildikó szocialista politikus úgy fogalmazott: nemcsak nem hagyható ki, de senki nem is akarja kihagyni az összefogásból a DK-t. A Magyar Nemzet keddi számában arról ír, hogy lapértesülések szerint az MSZP-ben már eldőlt, hogy amennyiben a két párt együttműködik, Gyurcsány sem listán, sem egyéniben nem indulhat.