Farkas Sándor (Fidesz) országgyűlési képviselő elmondta: a 2,47 milliárd forintos beruházás révén mintegy 5000 négyzetméteres, többszintes műtőtömb épül a szentesi kórházban. A pénz nagy részét az épület kialakítására fordítják, mintegy 500 millió forintot pedig eszközbeszerzésre. Kalmár Mihály, a Dr. Bugyi István Kórház főigazgatója kiemelte, hogy a fejlesztésnek köszönhetően egy helyre kerülhet a sürgősségi osztály, a diagnosztikai egység, a műtőrészleg és az intenzív osztály. Jelenleg több osztály is egy százéves épületben működik – tette hozzá a főigazgató.
A műtéti tömb csatlakozik a korábban kialakított részlegekhez, és oda költözik a neurológia is, így az agyvérzéses betegek ellátása is biztonságosabbá válik. Ezzel a kórházban komplex egység alakul ki.
A beruházás hamarosan elkezdődik, és 2015 végére kell befejeződnie.
Ismert, Szócska Miklós egészségügyi államtitkár vasárnap jelentette be, hogy nem kevesebb, mint hatvanmilliárd forintos uniós plusztámogatást osztanak ki egészségügyi intézményeknek; ezeknek egyike a szentesi kórház. Az így kiosztott milliárdok az intézmények hatékonyabb feladatvégzését támogatják. Szócska kiemelte, hogy a jelenleg zajló fejlesztéseket összeadva több mint 300 milliárdos beruházásról beszélhetünk. Hozzátette: ehhez fogható korszerűsítési hullám emberemlékezet óta nem volt a magyar egészségügyben.