A cirkuszfesztivál hivatalos programjának több mint 30 számát két különböző műsorban, összesen nyolc előadáson mutatják be az artistaművészek január 9. és 13. között.
A 2012. évi monte-carlói Nemzetközi Cirkuszfesztiválon a Casselly család elefánt akrobata produkciója egy tripla szaltóval megnyerte a cirkuszvilág Oscar-díjának számító Arany bohóc-díjat. A budapesti fesztiválon ifj. René Casselly ugródeszkáról indulva megkísérli a négyfordulatos szaltót, felülmúlva tehát azt a produkciót, amellyel a cirkuszvilág csúcsára értek.
Fellép az ukrán The Godfathers táncos show-elemekkel bővített akrobata számmal, a kanadai Duo Azelle egy nőies trapézszámmal, a Latinai Cirkuszfesztivál különdíjasai, az olasz Duo Triberti görkorcsolyapáros. A brazil artista, Super Silva Pókember bőrébe bújva 14 méter magasságban biztosító kötél nélkül mutatja be produkcióját.
A fesztivál egyik legjobban várt fellépője a kínai Qingdao csoport, akik két műsorszámot is bemutatnak.
A ligeti manézsban fellép a cirkuszművészet egyik legjobb lengődrót számával a kínai Huang Yang, továbbá a világhírű francia Bouglione cirkuszdinasztia ifjú zsonglőrtehetsége is bemutatja sztepptánccal színesített egyedi produkcióját. Különleges zsonglőr az ukrán Valeri Tkach, aki egyszerre pörgeti kezeivel és lábaival a karikákat. Az orosz Stynka csoport elhozza a budapesti cirkuszfesztiválra bámulatos orosz rúdszámukat, amellyel hatalmas elismerésben részesültek az idei őszi Latinai Cirkuszfesztiválon. Lebilincselő mutatványokat produkálnak a rúdon: hátraszaltóznak, bukfenceznek és ugrókötélnek használják az eszközt.
A jubileumi fesztiválon a modern és a klasszikus cirkuszi irányzatok legkiválóbb magyar képviselői versenyeznek a fesztivál legfényesebb díjaiért. Fellép a pályája megkoronázására készülő Simet László, Cirque du Soleil sztárja egyedülálló óriás szemafor számával. A másik magyar fellépő a klasszikus magyar lovas akrobatahagyományokat a régi sztárokhoz méltó színvonalon képviselő Richter csoport. Az ifj. Richter József vezette csoport roppant veszélyes és lélegzetelállító lovas akrobataszámot mutat be.
A rendezvény a hagyományoknak megfelelően látványos gálaműsorral zárul. Az esti díjkiosztó gálán Kris Kremo sztárzsonglőr műsorszámát is megtekinthetik.
Magyarországon az utóbbi években a cirkuszművészet az elismert társművészetek közé emelkedett: a Fővárosi Nagycirkuszt üzemeltető MACIVA-t az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) nemzeti előadó-művészeti szervezetté minősítette, a 10. Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivált az Emmi, a Nemzeti Kulturális Alap és a Főpolgármesteri Hivatal egyaránt támogatja. 1996-ban mutatkozott be a Budapesti Nemzetközi Cirkuszfesztivál, amelyet sokan ma már a nagy monte-carlói cirkuszfesztivál mellett a világ egyik legrangosabb fesztiváljaként emlegetnek. A Fővárosi Nagycirkusz az igazi magyar kulturális branddé vált fesztivál megrendezésével minden második évben óriási szakmai és közönségsikert arat.