Tóth Bertalan sajtótájékoztatón azt javasolta a Fidesznek, hogy ne csak az európai uniós forrásokat követelje vissza az offshore cégektől, hanem azokat is, amelyeket állami pályázatokon keresztül vettek ki a magyar adófizetők zsebéből. A kormánypárt szerint viszont az MSZP elárulhatná végre, hogy Simon Gábor valójában kinek a pénzét is őrizgette titkos külföldi bankszámlákon, és mit jelent Gyurcsány Ferencnek az a kijelentése, hogy „jobb, ha nem tudjuk”, honnan vándorolt a szocialista párthoz a pénz. Az MTI-hez eljuttatott közleményükben hangsúlyozták: a Fidesz üdvözli azt a döntést, miszerint a kormány visszaköveteli a korábbi kormányok alatt offshore cégeknek kifizetett uniós pénzeket.
Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára azt mondta a Magyar Nemzetnek, hogy a kormány a bíróságon meg tudja védeni az igazát, mivel az offshore cégeknek adott juttatás a jó erkölcsbe ütközik. Jelenleg kétezer vállalkozásnál vizsgálódnak nemzetközi és hazai cégjegyzékekből. 2012 óta létezik az a szabályozás, hogy átláthatatlan tulajdonosi hátterű cégek sem hazai, sem uniós támogatást nem kaphatnak.
Mérsékelten ugyan, de csökken azon magyar cégek száma, amelyeknek a tulajdonosa valamelyik offshore országbeli cég; a legtöbb magyar cégtulajdonos Ciprusban, a Seychelle-szigeteken és Hollandiában székel a Bisnode üzleti információszolgáltató elemzése szerint.