Az érzékenységről, egyéni látásmódról és pozitív életszemléletről tanúskodó képek középpontjában a humánum, az ember áll – fogalmazott Tóth József XIII. kerületi polgármester az elsősorban politikusként ismert Mandur László kiállítását megnyitó beszédében. Tóth József köszöntőjében kiemelte: a 21, többségében fekete-fehér kép „kérdez is, és ez nagyon fontos, mert csak a kérdezők tudják feltárni az igazságot; Mandur László tud kérdezni”.
Mandur László képei, fotóriportjai a kilencvenes évek elejétől napilapokban (Mai Nap, Magyar Nemzet), magazinokban (Kapcsolat, MIX) és műsorfüzetekben (Madách Színház, Művészetek Palotája) jelentek meg. A Magyar Távirati Iroda (MTI) Fotós Szem című kiadványában képei mellett életútját és munkásságát is bemutatták, fotóriporterekről készült sorozata az MTI archívumának része. Eddig 28 önálló és két csoportos kiállítás fűződik a nevéhez. Első fotóalbuma, egy kis Vas megyei falu, Döröske életét megörökítő képregénye 2011 tavaszán jelent meg.
Mandur Lászlót a szélesebb nyilvánosság elsősorban politikusként ismeri: 2002-től 2013 végéig országgyűlési képviselő, két parlamenti cikluson át az Országgyűlés alelnöke volt. Tavaly november óta a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriumának tagja, ezért lemondott képviselői mandátumáról. Az Egy pesti New Yorkban című kiállítás május 26-ig látható.