Martonyi: Trócsányi lesz az új igazságügyi miniszter

Martonyi János új tárcavezetőként mutatta be a párizsi nagykövetet Laurent Fabius francia külügyminiszternek.

MD
2014. 04. 17. 10:12
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Laurent Fabius munkareggelin fogadta a távozó magyar külügyminisztert. A francia tárcavezető abbéli reményét fejezte ki, hogy a baráti kapcsolat megmarad közte és magyar kollégája között. Martonyi ígéretet tett arra, hogy továbbra is figyelemmel fogja kísérni a francia–magyar kapcsolatok fejlődését a Szegedi Tudományegyetem francia centrumának elnökeként.

Ahogy arról a Magyar Nemzet április 10-én beszámolt, Navracsics Tibor váltja Martonyi Jánost a harmadik Orbán-kormányban. Ebből kifolyólag kellett utódot találni a leköszönő közigazgatási és igazságügyi miniszter helyére. Ugyanazon a napon Titus Corlatean, a román diplomácia vezetője nagy veszteségnek nevezte a kétoldalú kapcsolatok számára Martonyi János külügyminiszter visszavonulását, és úgy vélekedett, hogy utódjának nem lesz könnyű dolga, mert ugyanolyan magas szinten kell majd tartania a két ország közötti „kiváltságos” párbeszédet.

Trócsányi László az Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán végzett 1980-ban, 1985-ben tett jogi szakvizsgát – olvasható az Alkotmánybíróság honlapján. 1980-81 között jogi szakkönyvtáros volt az Országgyűlési Könyvtárban, 1981-88 között az MTA Állam- és Jogtudományi Intézetének tudományos segédmunkatársa, majd munkatársa volt. 2000 és 2004 között nagykövetként a Belga Királyság, illetve a Luxemburgi Nagyhercegség területére kiterjedő hatállyal képviselte a Magyarországot. 2007-től 2010-ig az Alkotmánybíróság tagja volt, majd Magyarország párizsi nagykövete lett.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi karának Alkotmányjogi Tanszékén 1989-től tanít, először adjunktusként, 1994-től docensként, 2000-től egyetemi tanárként. 1994-től ugyanitt tanszékvezető, 1994-98 között dékánhelyettes, 2004-től az SZTE ÁJK Európa-tanulmányok Központjának igazgatója volt. 1991-ben szerzett kandidátusi fokozatot, 2000-ben habilitált.

Kutatási területei a nemzeti parlamentek fejlődése, az alkotmányfejlődési tendenciák, a nemzeti alkotmányjog és az európai integráció, a közigazgatási bíráskodás témaköre, a közszolgáltatások joga, a frankofón országok politikai és jogi berendezkedése. Az Európa Tanács Velencei Bizottságának magyar tagja. 1985-től a Budapesti Ügyvédi Kamara tagja, 2006-tól a BÜK Nemzetközi Kapcsolatok Bizottságának elnöke volt. 1991-től a Nagy és Trócsányi Ügyvédi Iroda egyik alapító partnere.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.