Újabb fordulat a Sukoró-ügyben

A Szolnoki Törvényszék visszakapta a per iratait, majd megküldte a Kúriának.

CSD
2014. 04. 16. 14:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tájékoztatása szerint a Szolnoki Törvényszék – figyelemmel az Alkotmánybíróság határozatára – tavaly december 18-án végzésben állapította meg illetékességének hiányát, és emiatt áttette az ügyet a Fővárosi Törvényszékre. A Fővárosi Törvényszék azonban 2014 januárjában született végzésével szintén illetékességének hiányát állapította meg, és az iratokat felterjesztette a Kúriához az illetékes bíróság kijelölése végett. E végzéssel szemben az érdekeltek fellebbezést jelentettek be, ezt a Fővárosi Ítélőtábla bírálta el. Az ítélőtábla bírói tanácsa megállapította, hogy az iratokat a Szolnoki Törvényszéknek kellett volna közvetlenül a Kúriához felterjesztenie.

A Fővárosi Ítélőtábla állásfoglalása ugyanis kitér arra, hogy a Fővárosi Törvényszék az Országos Bírósági Hivatal elnökének jogerős határozata folytán az ügy intézéséből eleve kizárt bíróságnak tekintendő, ahová ezért az ügy áttétele nem lehetséges az eljárási szabályok szerint – mondta a szóvivő, hozzátéve: így kerültek az iratok a Szolnoki Törvényszékre, majd onnan a folytatásról döntő Kúriához.

A sukorói telekcsere ügyében indított büntetőper tavaly január 7-én kezdődött a Szolnoki Törvényszéken, amelyet az Országos Bírósági Hivatal elnöke jelölt ki az ügy tárgyalására. Az eljáró bírói tanács az öt vádlott ellen indult, több mint száz tanút felsorakoztató perben több mint húsz tárgyalási napot tartott. Meghallgatta többek között Gyurcsány Ferenc volt kormányfőt, Bajnai Gordon volt nemzetgazdasági minisztert, valamint Veres Jánost, a pénzügyi tárca volt vezetőjét. A bíróság előtt vallott decemberben Joav Blum izraeli–magyar állampolgár, a befektetni szándékozó külföldi üzletemberek képviselője is.

A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) 2012 nyarán emelt vádat Tátrai Miklós, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. volt vezérigazgatója, Császy Zsolt, az MNV volt értékesítési igazgatója, Markó Andrea, a Pénzügyminisztérium volt szakállamtitkára, F. Zsolt értékbecslő és V. Bálint ügyvéd ellen.

Tátrai Miklóst, Császy Zsoltot, Markó Andreát és F. Zsoltot egy külföldi befektetői csoportnak a Velencei-tó partjára tervezett kaszinóberuházásával kapcsolatban különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének kísérletével vádolják. Ezt a KNYF szerint Tátrai Miklós és Markó Andrea tettesként, míg Császy Zsolt és F. Zsolt bűnsegédként követte el. V. Bálint ellen kétrendbeli közokirat-hamisítás bűntette a vád. A vád szerint a beruházással összefüggő telekcsere-szerződés teljesülése esetén 1,294 milliárd forint kár érte volna az államot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.