A német nyelv írásbeli érettségi vizsgája mindkét szinten négy elkülönülő részből áll. Középszinten az írásbeli vizsga időtartama 180 perc, amelyből az első rész az „Olvasott szöveg értése” 60 perc időtartamú, a második rész, a „Nyelvhelyesség” feladatsorának megoldására 30 perc áll rendelkezésre. Az ezt követő szünet után a 30 perces „Hallott szöveg értése” vizsgaösszetevő következik, majd végül az „Íráskészség” 60 perc időtartamú feladatsora.
Az emelt szintű írásbeli vizsga teljes időtartama 240 perc. A vizsgán az előzőekben is felsorolt vizsgaösszetevők szerepelnek ugyanabban a sorrendben, azonban a feladatok megoldására fordítható időtartam sorrendben 70, 50, 30, 90 perc.
Az íráskészség vizsgarész esetében a feladatok megoldásához mindkét szinten használható nyomtatott szótár (a többi vizsgarésznél semmilyen segédeszköz nem használható).
Emelt és középszinten is az egyes vizsgaösszetevők értékelése egymástól független, és a feladatok megoldása központilag kidolgozott javítási-értékelési útmutatók alapján történik.
A hétfői magyarérettségi középszintű feladataiban Márai Sándor, Berzsenyi Dániel és Arany János szerepelt, az emelt szinten Ady Endre, Pilinszky János és Szakonyi Károly műveivel „bajlódtak” a vizsgázók.
Ezt követte kedden a matematika: teljesíthető, nem túl nehéz, ugyanakkor odafigyelést is igénylő feladatokat tartalmazott az idei tételsor – összegeztek matematikatanárok kedden a vizsgák után az MTI-nek.
A szerdai történelemérettségi feladatai között nem volt váratlan, új elem, megírhatónak tartották őket az intézményvezetők és tanárok. A témák között szerepelt egyebek között a bolsevik diktatúra, a rendszerváltás és a magyarországi holokauszt is.
Csütörtökön angolból középszinten 1178 helyszínen 54 314-en, emelt szinten 122 helyszínen 9809-en vizsgáztak.