Ismert, Geszti Péter minden kreativitását latba vetette a balliberális oldal győzelméért: ő vezényelte le az SZDSZ 2002-es lejáratókampányát, az ő buzgó ténykedése mellett gyártották a Fideszt mocskoló alpári szlogeneket, amelyekben visszatérő elemek voltak a diktatúrázó és a Fideszt a szélsőjobboldallal összemosó riogató plakátok. Gesztiék telepedtek rá, és sulykolták tovább a médiában Kövér László „köteles beszédét”, tömegtüntetést szervezve a sok csúsztatással kifacsart mondatok ürügyén, egyszóval méltó szövetségesei voltak a Ron Werber vezette MSZP-s hecckampánystábnak.
A példátlan gyűlöletkampány akkor sikert aratott, az Orbán-kormányt leváltották, az SZDSZ az MSZP szövetségeseként bekerült a parlamentbe, ahol kulcsfontosságú tárcákat kaparintott meg, és megkezdhette az oktatás- és az egészségügy módszeres szétverését.
Már ezért is érthető a 2010 utáni Nemzeti Együttműködés Rendszere intézményeinek – mint az Andy Vajna-féle Filmalap és az NKA – anyagiakban is jól mérhető hálája, de nem szabad elfeledkezni Geszti egy másik, hasonlóan komoly teljesítményéről sem: 2006-ban személyesen állt be a Gyurcsány Ferenc vezette MSZP emlékezetes kampánya mögé. Az MSZP ígérgetése – amiről Gyurcsány az őszödi beszédben elmondta, hogy légből kapott hazugságokból állt az egész – meghozta a gyümölcsét, amiben nem kis része volt a Geszti által írt kampánydalnak, az elhíresült Igen-igennek; a feledhetetlen nótát a szocialisták minden kampánygyűlés végén lejátszották, országos tévékben és rádiókban sugározták a választók felé; a kampányzárón és a várható választási győzelem mámorában maga Gyurcsány is nagy tömeg előtt elénekelte (a dallal maradandót alkotott Geszti, hiszen azt átdolgozva a szocialisták a 2010-es kampányukban is felhasználták, és azóta is elő-előkerül a párt rendezvényein).
Gyurcsányék győzelméért is hálával tartozhatnak tehát a NER kiemelt intézményei Gesztinek és stábjának; ez a teljesítés is beletartozhat abba a szerződéscsomagba, amelyért cserébe a mai napig a NER kitüntetett figyelmét és anyagi támogatását élvezheti a művész. Nemrég ismertté vált ugyanis, hogy Geszti, aki az Andy Vajna által vezetett Magyar Nemzeti Filmalap marketingeseként dolgozik évente 6 millió forintos apanázsért, valamint producerként újabb 7,5 milliót nyert pályázaton az alaptól, most dalszövegírásért zsebelhetett be 800 ezer forintot a Nemzeti Kulturális Alaptól (NKA).