„Gyilkos I.S.I.S.” – Budapesten tüntettek a kurdok

A résztvevők Kobani városának megtámadása és a kurd kisebbség ellen elkövetett népirtás ellen tiltakoztak.

MD
2014. 10. 09. 21:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A résztvevők, többnyire Magyarországon élő kurdok, a kurd kisebbség ellen elkövetett népirtás és a szíriai, kurdok lakta Kobani város megtámadása ellen tiltakoztak. A demonstrálók a VII. kerületi Akácfa utcából a Kossuth Lajos térre vonultak. A tiltakozók a „Terrorista I.S.I.S. (Iszlám Állam)” és a „Szabadságot Kurdisztánnak” jelszavakat skandálták, illetve Abdullah Öcalant, a Kurdisztáni Munkáspárt bebörtönzött vezérét éltették. A transzparenseken az is olvasható volt, hogy „Gyilkos I.S.I.S.”, illetve „Kobani ellenállása Kurdisztán szabadsága”.

A Kossuth Lajos téren Semdin kurd énekes dalokkal lelkesítette a tiltakozókat, illetve Elis Kaya, Magyarországon élő kurd lány azt hangsúlyozta, hogy az Iszlám Állam szisztematikus etnikai tisztogatást folytat Észak-Irakban és Szíriában, amelynek célja a vallási és etnikai kisebbségek teljes megsemmisítése. „Állítsuk meg az Iszlám Állam terrorját!” – fogalmazott a szónok.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.