Az a személyiség volt Seszták Ágnes, aki már a hetvenes években bátran írt olyan témákról, a fiatalok, kisemberek gondjairól, amelyeket igazán ma kezdenek felfedezni – mondta a Magyar Nemzet főmunkatársának búcsúztatóján a Batthyány téri Szent Anna-plébániatemplomban Farkas Adrienne. Mint mondta: iskolát, stílust teremtett szókimondásával, igényességével, pontosságával és azzal a hozzáállásával, hogy mindig szabad és kell vállalni azt, amit gondolunk. Seszták Ágnes ugyanis már a rendszerváltás előtt jóval meg tudta találni azt a formát és utat, hogy mindenről, a kényesnek minősített politikai témákról is írni tudjon. Ehhez olyan magas szintű szakmai tudásra volt szüksége, amely nagyon keveseknek adatott meg. A diktatúra idején is bátor volt, s azt vallotta: nem lehetünk a rendszer áldozatai.
Lapunk munkatársa utalt rá, hogy a rendszerváltás után mégis áldozat lett a kiváló riportjairól, elemzéseiről híressé, népszerűvé vált újságíró, mivel a régi rendszerhez kötődő médiában nem tudták megbocsátani neki azt, hogy a politikában is őszintén kifejtette nézeteit. Haláláig fájt neki, hogy nem kaphatott Pulitzer-emlékdíjat, mint ahogy a rosszindulatú támadások is aláásták egészségét, mégis hallatlan békesség és jókedv, humor jellemezte, még súlyos betegségében is. Farkas Adrienne kitért rá: mostantól tanítani fogják munkásságát az újságírószakmában, hisz még életében klasszikussá vált.
S ez még akkor is igaz, ha Ágnes dühös lenne és tiltakozna, ha ezt a méltatást hallaná. Sok tanítvány nőtt fel a kezei alatt, akik az általa következetesen képviselt szakmai igényességet, korszerű szemléletet továbbviszik. Mindig pontosan érezte, mi a fontos, szinte soha nem tévedett értékítéleteiben, a fiatal újságíróknak pedig egy-egy rövid mondatban sebészi precizitással tudta megvilágítani, min kell változtatniuk. Azt az útravalót hagyta ránk, hogy ha valaki magas szinten felkészült, s a megfelelő tudás birtokában van, akkor nincs mitől félnie.
Farkas Adrienne külön hangsúlyozta: Seszták Ágnes rangot adott az emancipált nők újságírói tevékenységének. Bebizonyította, hogy éppen olyan vagy magasabb színvonalra lehetnek képesek minden témában és műfajban, mint a férfiak. A rendszerváltás utáni polgári jobbközép világkép pedig egészen másmilyen, szegényebb lett volna, ha közéleti-publicisztikai tevékenységével nem építi a közgondolkodást.
Mindezek miatt nem is búcsúzni szeretne baráti kollégájától, hanem csupán útjára engedni. „Azt kellene mondanom: nyugodj békében, de el nem tudom képzelni, hogy az az energia, amely egész életében jellemezte Ágit, ne éljen tovább valamilyen formában” – zárta szavait a megemlékező.
Az elhunyt barátaival, tisztelőivel zsúfolásig megtelt templomban tartott görög katolikus gyászszertartáson megjelent és lerótta kegyeletét Orbán Viktor miniszterelnök is.
Seszták Ágnes pályafutása során számos elismerésben részesült. 1987-ben MÚOSZ-díjat kapott, 1989-ben Magyar Lajos-díjjal tüntették ki, 2011-ben a Családbarát Médiáért Díjat vehette át, 2012-ben munkáját Eötvös József-sajtódíjjal ismerték el, 2014-ben megkapta a Magyar Érdemrend tisztikeresztje és a Szellemi Honvédelem Díja kitüntetést is. A Magyar Nemzet Aranytollának kitüntetettje.