Dohány utcai zsinagóga: megszüntették a nyomozást

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda március 27-én bűncselekmény hiányában állította le az ügyet.

MA
2015. 04. 20. 15:50
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A nyomozást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda március 27-én szüntette meg – tudatta az ORFK.

A Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) akkori ügyvezető igazgatója, Schwezoff Dávid tavaly november 8-án tudatta közleményben, hogy különösen nagy vagyoni hátrányt okozó csalás és sikkasztás gyanúja miatt feljelentést tett a Dohány utcai zsinagóga beléptetési rendszere ügyében. Az akkori tájékoztatás szerint a fővárosi Dohány utcai zsinagóga beléptetési rendszerének kiszervezett működtetésével a gyanú szerint különösen nagy vagyoni hátrány érte a Budapesti Zsidó Hitközséget.

Korábban a Heti Válasz arról írt, hogy Schwezoff Dávid október 31-ével felbontotta a BZSH szerződését Vadas Verával, a Zsidó Nyári Fesztivált szervező Plaza Szerviz Bt. és a Dohány utcai zsinagóga beléptetési rendszerét működtető Aviv Travel Kft. tulajdonosával.

Munkaügyi pert indíthat Schwezoff Dávid a Budapesti Zsidó Hitközség (BZSH) ellen – tudta meg lapunk.

A BZSH januárban visszahívott ügyvezető igazgatója ugyanis – az ügyet közelről ismerő forrásunk szerint – úgy érzi, a hatályos munka törvénykönyvében és a munkaszerződésben foglaltak egyértelmű kötelezettségek, azok közül többnek a teljesítését a munkáltató elmulasztotta. Ezek közt szerepel például, hogy a BZSH nem hajlandó kifizetni Schwezoffnak a szerződése alapján járó 14 millió forintos végkielégítést.

A hetilap idézett egy összefoglalóból, amelyet Schwezoff Dávid október elején juttatott el a BZSH közgyűlési tagjainak a szervezet stratégiai és marketingtervéről. Ebben az ügyvezető igazgató kifejtette: az elmúlt években 230-250 ezer látogatót fogadott a Dohány utcai zsinagóga, és az átlagos bevétel személyenként 1273 forintra jött ki, pedig ennél még a nyugdíjas- és diákbelépő is drágább, nem beszélve a 2500 forintos felnőttjegyről. Vagyis az Aviv Travel Kft. nevű magáncégnek kiszervezett beléptetésből 400-500 millió forintnyi bevételnek kellene származnia, de legfeljebb 300 milliónyi érkezik, azaz „valahol valaki sikkaszt” – írta a Heti Válasz.

A Magyar Nemzet hétfői számában írt arról, hogy – bár a rendőrség egyelőre nem erősítette meg a lapnak –, úgy tudják, megszüntették a nyomozást a zsinagóga beléptetőrendszere ügyében.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.