Csepeli gyilkosságok: életfogytiglant kapott az első- és a másodrendű vádlott

A Fővárosi Törvényszék meghozta az elsőfokú ítéletet.

2015. 05. 08. 7:57
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elsőfokú vádlott B. Dragant előre kitervelten, nyereségvágyból, aljas indokból, különös kegyetlenséggel, több emberen, védekezésre képtelen személlyel szemben elkövetett emberölésben, emberölés előkészületében, magánlaksértésben, testi sértésben, személyi szabadság megsértésében, kifosztásban, kábítószer-kereskedelemben és -birtoklásban, lopás kísérletében és kényszerítésben találta bűnösnek a bíróság. A fegyházbüntetés kiszabása mellett a szerb állampolgárságú férfit végleg kitiltották Magyarország területéről.

A másodrendű vádlott, B. Zsolt társtettesként elkövetett emberölés és más bűncselekmények miatt szintén életfogytig tartó fegyházbüntetést kapott, legkorábban harminc év múlva bocsátható feltételesen szabadlábra. A harmadrendű vádlottat, Cs. Jánost társtettesként elkövetett minősített emberölés és lopás miatt tizenhárom év fegyházbüntetésre ítélték. A negyedrendű vádlott, K. Krisztián társtettesként elkövetett minősített emberölés, rablás előkészülete, magánlaksértés és kábítószer-kereskedelem miatt kapott tizennégy év fegyházbüntetést. A harmad- és a negyedrendű vádlott a büntetése kétharmadának letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.

Az ötödrendű vádlottat, T. Istvánt kifosztás és a személyes szabadság megsértése miatt négy év hat hónap börtönnel sújtották. A hatodrendű vádlottat, L. Arankát közokirattal való visszaélés miatt százhúsz hónap közérdekű munkára, a hetedrendű vádlott F. Sándort kábítószerrel való visszaélés miatt 20 ezer forint pénzbüntetésre, a nyolcadrendű vádlott B. Józsefet emberölés kísérlete és kiskorú veszélyeztetése miatt hét év fegyházbüntetésre ítélték. A kilencedrendű vádlott, B. Amanda – a nyolcadrendű vádlott lánya – három év hat hónap szabadságvesztést kapott, de az ő büntetését a bíróság letöltöttnek tekintette az előzetes letartóztatásban töltött időt figyelembe véve.

Az előzetes letartóztatásban lévő első-, másod- és harmadrendű vádlott az ítélet rendelkező részének meghallgatása után elhagyta a tárgyalótermet, és nem hallgatta végig a többórás indoklást. A Fővárosi Törvényszék ítéletében megállapította: bár a vádlottak magatartása utal személyiségzavarra, nem álltak olyan betegség hatása alatt, amely megakadályozta volna őket abban, hogy felismerjék tettük társadalomra való veszélyességét.

Az indoklás során elhangzott, hogy az elsőrendű vádlottat, a negyven év körüli szerb férfit már egyszer, több mint tíz éve bűncselekmény elkövetése miatt kiutasítottak Magyarországról. 2007-ben azonban egy szerb börtönből megszökve ismét Magyarországra jött, Budapesten a Boráros téri hajléktalanokhoz csapódott, majd megpróbált társaiból bűnözői csoportot szervezni. Azt mesélte magáról, hogy részt vett a jugoszláviai háborúban, a többiek hallgattak rá, tartottak tőle.

Az elsőrendű vádlott és társai kint éltek a csepeli erdőben, alkalmi bűncselekményekből tartották el magukat, az eperföldön marihuánát termesztettek – és fogyasztották is, s akadt közöttük olyan, aki alkoholista volt.

A szerb férfi azért orrolt meg egyik ismerősükre, mert az nem értékesítette a rossz minőségű marihuánát. B. Dragan a férfit 2010 szeptemberében a táborukba csalta, három társával összeverte, majd felakasztotta. Az áldozat szenvedései sokáig tartottak, a holttestét elégették, és a hamvakat a Dunába dobták.

Egy négytagú családot azért gyilkolt meg az első- és a másodrendű vádlott, mert azon a területen gyűjtötték a színesfémet, ahol szerintük nem lett volna szabad. A család egyik férfitagját a másodrendű vádlott baltával leütötte, az elsőrendű vádlott pedig egy benzines fűrész berántózsinórjával megfojtotta, majd sorra megfojtotta a család egy másik férfitagját, és két nőt is. A holttesteket elégették.

Egy alkalommal egy gyógyszergyár ipartelepére törtek be kábeleket lopni, de a lopást a biztonsági őrök megakadályozták, akikre az elsőrendű vádlott ekkor baltával támadt rá. 2010 szeptemberében az első-, a másod- és a negyedrendű vádlott egy ismerősük engedély nélkül tartott fegyverét akarta megszerezni Ercsiben, de megszólalt a riasztó, így végül elmenekültek.

2010 októberében a másodrendű vádlott bosszút akart állni egy ismerősén, ezért a hajléktalantáborhoz csalta őt, ahol az elsőrendű vádlott gázpisztollyal oldalról rálőtt, majd egy fához kötözték a sértettet, aki azonban később el tudott menekülni.

Az első-, a nyolcad- és a kilencedrendű vádlott 2011 nyarán meg akarta szerezni egy ismerősük értékeit, így elcsalták őt, az elsőrendű vádlott fojtogatta, elszedték az értékeit, megkötözték, majd egy előre kiásott gödörhöz vitték, és földet szórtak rá, de a férfinak sikerült elszöknie, az ő feljelentése nyomán derült ki a többi bűncselekmény.

Az ügyészség csak a hatod- és a hetedrendű vádlott büntetését vette tudomásul, és mivel ezeket az érintett vádlottak és védőik is tudomásul vették, a döntés ezekben az esetekben jogerőre emelkedett. A többi vádlott és azok védői bejelentették fellebbezésüket az ítélet ellen, így esetükben az ügy tárgyalása a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.