Szegő György, a Műcsarnok igazgatója elmondta, az államfők látogatásával megvalósulni látszik az a cél, hogy jó szomszédokként ismerjük meg egymás kultúráját. Emlékeztetett arra, a Műcsarnok régi hagyománya, hogy a magyar és szlovén művészeknek lehetőséget adjon az összevetésre, amelyet szűkebb térségünk, akár a nagyvilág bemutatása jelent.
Szlovén kapcsolat címmel és a két államfő védnöksége alatt a Műcsarnok négy kiállítást nyitott meg augusztusban. A szlovén festészetet bemutató tárlathoz Aquila János, Zala György és Joze Plecnik tárlata társul.
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!