Előnyös is lehet az agyelszívás

A külföldi tapasztalattal bíró fiatalok alkalmazása valódi versenyelőnyt jelenthet a hazai munkaadóknak.

Csókás Adrienn
2015. 09. 11. 14:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Évek óta erősen sújtja a kelet-közép-európai régiót, így Magyarországot is az agyelszívás, de mit is jelent pontosan a jelenség? Érdemes-e mindenáron küzdeni ellene, vagy lehetnek pozitív hozadékai? Egyebek közt ezekre a kérdésekre keresik a választ a Külföldön Tanuló Magyar Egyetemisták Egyesületének hét végi konferenciáján. A magyar diákszervezet és a lengyel Independent Students’Association egyesület közös rendezvényét Roman Kowalski budapesti lengyel nagykövet nyitja meg, és olyan neves előadókat hívtak meg, mint Csák János, Magyarország volt londoni magyar nagykövete, vagy Melegh Attila, a Budapesti Corvinus Egyetem professzora, egyben a délkelet-európai régió migrációs folyamatait kutató SEEMIG projekt vezetője. Az ingyen látogatható konferenciát szeptember 12–13-án a fővárosi Balassi Intézetben tartják.„Szervezetünk egyik fő mozgatórugója a tudásmegosztás, így a mostani rendezvényünk is azt a célt szolgálja, hogy minél többen, minél többet megtudhassanak a külföldi tapasztalatszerzésről. Hisszük, hogy a magyar munkáltatóknak jó befektetés a rövidebb-hosszabb távú külföldi gyakorlattal, élettapasztalattal rendelkező fiatal szakemberek alkalmazása, ezért igyekszünk a lehető legtöbb támogatást nyújtani a kiutazóknak, az indulásra való felkészüléstől egészen a hazatérésig” – hangsúlyozta lapunknak Berényi Benjámin, az egyesület elnöke.Hozzátette, az egyesület hasznos információkkal látja el a külföldre készülő egyetemistákat, például a felvételivel, a kollégiummal, a tanulmányi ügyintézéssel, az ösztöndíjakkal vagy az adott célországban jellemző árakkal, megélhetési költségekkel kapcsolatban, emellett közösségi programokat szerveznek a kint lévő magyaroknak. „Kilenc országban – Ausztria, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia, Kína, Németország, Spanyolország, Svájc, Egyesült Államok – vagyunk jelen, mintegy 160 aktív taggal, programjaink között pedig a szakkollégiumi előadásoktól a konferenciákon, kulturális összejöveteleken át a kötetlen sörözésig számos különböző jellegű esemény szerepel. Igyekszünk olyan értelmiségi közeget biztosítani a fiataloknak, amely nemcsak méltó külföldi képviselete hazánknak, de ahol hosszú távú baráti és üzleti kapcsolatokat is építhetnek az érintettek” – emelte ki Berényi Benjámin, hozzátéve: az egyesülethez forduló magyar diákok többsége osztrák, német és brit egyetemekre készül, és a tapasztalatok szerint a többség néhány év elteltével szeretne visszatérni Magyarországra, hogy itthon kamatoztassa megszerzett tudását. Hazatérésüket a Külföldön Tanuló Magyar Egyetemisták Egyesülete állásközvetítéssel próbálja segíteni, az elnök közlése szerint több multicéggel is együttműködési megállapodást kötöttek, hogy elősegítsék a magyar munkaerőpiacra való visszailleszkedést.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.