A MÁV Zrt. az MTI érdeklődésére közölte: az augusztus 31-én létrejött kollektív erejű megállapodás egyik lényeges eleme a megszakítás nélküli munkarendben alkalmazott munkavállalók műszakpótlékának 10 százalékos emelése. Ez a vasúttársaság nagy forgalmi leterheltségű fővárosi területén – 28 budapesti állomáshelyen – mintegy 1300 munkavállalót érint. Azt még nem lehet megmondani, hogy egy esetleges újabb megállapodás hogyan változtatna az érintettek körén.
A műszakpótlék-emeléssel érintett munkavállalók összes havi bérköltsége 21,6 millió forinttal nő, ami az idei év második felében járulékokkal együtt mintegy 166 millió forint többletkiadást jelent a MÁV Zrt.-nek – közölték.
A megállapodás alapján a megemelt műszakpótlékot 2015. július 1-jétől visszamenőlegesen kell alkalmazni.
















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!