Vége az őskori módszernek? Szülők ezrei lélegezhetnek fel

Nem kell sorban állniuk az ebédbefizetés miatt szeptembertől a szegedi szülőknek. Vajon másutt mikor lépnek?

Konopás Noémi
2016. 01. 16. 17:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szegednek ezzel nincsen gondja, jelenleg egy önkormányzati tulajdonú céggel fejlesztettnek gyermekétkeztetési rendszerükhöz egy olyan szoftvert, aminek köszönhetően, szeptembertől nem kell sorban állniuk azoknak a szülőknek, akiknek a gyermeke a Nevelési-Oktatási Intézmények Gazdasági Szolgálatához (NGSZ) tartozó intézménybe jár. „Menüválasztás, a már kiválasztott menü módosítása, ebédlemondás, fizetés – ezeket mind interneten tudják majd intézni” – mondta lapunknak Drégelyi Zoltán, a Ritek Zrt. vezérigazgatója. Az elv egyszerű, a gyerek a diákigazolványát a menzán odaérinti a vonalkódolvasóhoz, a konyhai dolgozó pedig azonnal látja, hogy jogosult-e a diák az ebédre, ahogy azt is, hogy melyik menüt adja ki – tette hozzá Drégelyi, aki szerint a szoftvernek hála a kiszolgálás is sokkal gyorsabb lesz.

Nemcsak minden közétkeztetéssel kapcsolatos ügyet tudnak majd otthonról rendezni a szülők, de visszamenőleg még azt is ellenőrizhetik, hogy gyerekük evett-e mindennap és felvette-e az uzsonnát. A szoftver kifejlesztése 15-20 millió forintjába kerül a fenntartónak, jó hír azonban, hogy ezt az összeget megspórolhatnák azok az önkormányzatok, amelyek igényt tartanak a szoftverre. A tervek szerint ugyanis a rendszert a márciusi tesztelések és a szeptemberi élesbe lépést követően – mindössze munkaköltségért cserébe – rendelkezésre bocsátják a többi fenntartónak is – ígéri Drégelyi. A menzafigyelő felhőalapú szolgáltatás, így nem kell emiatt plusz számítógépet sem venniük az önkormányzatoknak – emelte ki. A vezérigazgató azt is hozzátette, hogy szoftverükkel nem ők találták fel a spanyolviaszt, több hasonló rendszer is működik már, de olyan, amivel a fizetés és az adminisztráció egy felületen belül kezelhető, eddig nem volt.

Az új ebédbefizetési mód nem jár elbocsátásokkal – nyilatkozta portálunknak Ruzsity Krisztina, az NGSZ igazgatója. Mint mondta, az ebédpénz beszedését végző dolgozó rengeteg egyéb feladatot is ellát, többek között kezeli az étkezők adatait és elvégzi a kedvezményekkel kapcsolatos feladatokat is. Ruzsity arról is szólt, hogy a Délmagyarország a Ritekkel együttműködve megszondáztatta olvasóit, a körülbelül 14 ezer, a város közétkeztetését igénybe vevő közül 192-en válaszoltak. A közvélemény-kutatásból az derül ki, hogy a szülők 93 százaléka támogatta a várhatóan szeptembertől életbe lépő új ebédbefizetési módot. Mint mondta, továbbra is lesz arra lehetőség, hogy aki készpénzzel akar fizetni, megtehesse.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.