Így lehet megverni Orbánékat 2018-ban?

Molnár Gyula egyre több részletet lenget be a szocialisták várható stratégiájáról.

MTI
2016. 08. 04. 15:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A pártelnök megyejáró körútja Békés megyei állomásán kifejtette: az MSZP a jövőben kritikusabb lesz, ugyanis sokan ennek hiánya miatt fordultak el a párttól. Épp ezért Tóth Bertalan frakcióvezetőt és Harangozó Tamást a „kormánypárti mutyik következetes feldolgozására” kérte fel.

Az MTI kérdésére válaszolva közölte, tapasztalataik szerint 700-800 ezer választó tartott ki a párt mellett, és nagyjából ugyanennyien pártoltak el tőlük, ám ez a csoport nem lett más párt támogatója. A legfontosabb feladatnak a meglévő szimpatizánsok párthoz kötését, illetve új támogatók gyűjtését nevezte.

Hozzátette: mivel úgy tapasztalják, hogy a parlamenti munka nyolcvan százaléka nem a kormányzásról, hanem a „mutyik legalizálásáról” szól, a párt kivonul ebből, helyette a maradék húsz százalékra koncentrál, és hetente önálló indítványokat nyújt be. Példaként említette, hogy kezdeményezik a sztrájkjog Munka törvénykönyvébe való visszaemelését, továbbá azt, hogy az alapfokú oktatási intézmények kerüljenek vissza azokhoz az önkormányzatokhoz, amelyek vállalják működtetésüket.

Molnár Gyula elmondta, hogy a megyejárás fő feladata az is, hogy azonnal meg tudják kezdeni a felkészülést a 2018-as választásra, amiben elengedhetetlennek tartja, hogy a „demokratikus ellenzék” mind a 106 választókerületben csak egy jelöltet indítson a Fidesz–KDNP jelöltjével szemben. E folyamatban az MSZP október végére, november elejére megnevezi saját jelöltjeit, és azt kéri a baloldali ellenzéktől, hogy ugyanígy járjon el. Ahol több jelölt van, 2017 nyaráig előválasztás formájában ki kell választani, ki vegye fel a versenyt a kormánypárti jelölttel – fejtette ki.

Hadházy Ákos, az LMP társelnökének az Ökopolisz Nyári Akadémián az előválasztás elutasítására vonatkozó kijelentésére reagálva Molnár Gyula úgy fogalmazott: ha valaki kimarad ebből, „akkor Orbán Viktort támogatja”.

A miniszterelnök-jelöltet 2017 nyarán tervezik megnevezni. Az MTI kérdésére válaszolva a pártelnök elmondta: bár ismeri Botka Lászlónak a jelöltséget elutasító minapi nyilatkozatát, ha pártpolitikusban gondolkozik, az egyedüli lehetséges jelöltnek a szegedi polgármestert tartja. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy nem az „Orbán Viktor 2.0-t” kell megtalálniuk, ezért nem biztos abban, hogy egy „kemény pártpolitikust” kell jelölni, szavai szerint sokkal inkább egy kívülről jövő, hiteles személyre van szükség.

A kormányfőjelölt személyét az „együttműködés legerősebb pártjának” kell megneveznie, és ez az MSZP – húzta alá.

Az október 2-ai népszavazásról szólva Molnár Gyula megismételte korábbi álláspontját, miszerint az MSZP nem használja a bojkott szót, de arra buzdítja híveit, hogy ne vegyenek részt a népszavazáson. Hozzátette: a szavazatszámláló bizottságokban ennek ellenére részt vesznek, és szeptembertől kampányolni is fognak. Fő üzenetük az lesz, hogy „Orbán Viktor most kezdi elveszíteni ideológiai kétharmadát”.

Mint mondta, véleménye szerint mivel a népszavazásnak jogi következménye nincs, a háttérben valami másról, a brexit után Magyarország esetleges EU-ból való kilépésének előkészítéséről szól. Az MSZP pedig EU-párti – jelentette ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.