Kiemelt beruházás lehet a Telekom-székház építése

Tavaly még nyílt háborút folytatott a kormány a cég ellen, úgy tűnik, mára fordult a kocka.

Horváth Csaba László
2016. 12. 02. 13:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű üggyé nyilvánítaná a kormány az új, IX. kerületi Telekom-székház megépítésével kapcsolatos hatósági ügyek intézését – derült ki a kormány oldalán megjelent rendelettervezetből.

A Nemzetgazdasági Minisztérium indoklása szerint a kabinet több mint tízmilliárd forint költségvetési bevételre számít az építkezésből. Mint írták, az összesen 40 milliárd forint értékű beruházás üzembe helyezését követően 50 új munkahely jöhet létre, ez pedig a foglalkoztatottak után fizetett adókon és járulékokon keresztül pozitív hatással van a költségvetésre is. Az építkezésen közel ötezer fő dolgozik majd magyar alvállalkozók alkalmazásában.

A javaslat pikantériája, hogy a kormányzat éppen egy évvel ezelőtt folytatott kommunikációs hadjáratot a Magyar Telekom ellen, miután a társaság szerződést bontott Kovács Ákossal, mondván, nem egyeztethető össze a cég értékrendjével az énekes egyik nyilatkozata. Az előadóművész az Echo TV-ben arról beszélt, hogy szerinte a nőknek nem az a dolguk, hogy annyi pénzt keressenek, mint a férfiak. A kormányzat ezután utasította az összes minisztériumot és minisztériumi háttérintézményt, hogy mondják fel előfizetői szerződéseiket a Magyar Telekommal.

Kovács Zoltán kormányszóvivő később finomított, közölte: a mobilinternet-előfizetéseket mondják fel. Mint mondta, a kabinet megdöbbenéssel értesült a Telekom lépéséről, amely „meggyőződésünk szerint mind a magyar alkotmány szellemével, mind pedig betűjével ellentétes”. Úgy fogalmazott: elképzelhető, hogy ez Németországban lehetséges, de „mi elfogadhatatlannak tartjuk, hogy ma Magyarországon bárkit véleménye és nézetei miatt ilyen formában diszkriminálni lehessen”.

A Miniszterelnöki Kabinetiroda pedig a TV2 műsorában arról beszélt, hogy nyíltan megsértette a magyar alkotmányban szereplő, a szólás- és véleménynyilvánítás szabadságáról szóló részt a Magyar Telekom, amikor felbontotta a támogatói szerződését Kovács Ákossal az énekes nőkről tett kijelentése miatt. Rogán Antal akkor szimbolikus lépésnek nevezte, hogy a kormány arra utasította a minisztériumokat és háttérintézményeiket, hogy bontsanak szerződést a telekommunikációs céggel. 

Hangsúlyozta, hogy a Magyar Telekom visszaélt azzal a lehetőséggel, hogy van pénze, azt csinál, amit akar. Majd hozzátette: minden magyar polgár nevében kifejezzük, hogy nem lehet bármit megtenni.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.