Éjjel megérkezett a csapadéktömb az ország fölé, többfelé havazik, északon vastagabb hótakaró várható. Budapesten és a fővárosba vezető utakon lelassult a közlekedés, a magasabban fekvő utakon jeges, csúszós szakaszokra is számítani kell. Az Északi-középhegység magasabb csúcsain akár 15-20 centiméternél is több hó is hullhat – írja az Időkép.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) jelentése szerint 300 méter feletti települések közül Aggteleken és Kékestetőn 15, Mátraszentimrén 8 centiméteres a hóréteg. Az alacsonyabban fekvő települések közül Egerben, Érden, Felcsúton és Zsámbékon 5 centiméter körüli, a fővárosban és másutt néhány centiméteres hóréteget mértek. Ezek mellett országszerte több helyen alakult ki foltokban hó.
Az OMSZ veszélyjelzése szerint Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád és Pest megyére, továbbá a fővárosra elsőfokú figyelmeztetést is kiadták a havazás veszélye miatt.
A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint sehol nem kellett forgalomkorlátozást elrendelni az időjárás miatt, a gyorsforgalmi utak jól járhatóak, és nincs elzárt település sem az országban. A mellékutak a Duna–Tisza közén latyakosak, Kecskemét és Szolnok térégében hókásásak, Heves és Nógrád megyében letaposott hóval borítottak, hóbordásak.
Úgy tűnik, a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit (FKF) Zrt. is felkészült a havazásra: a cég hetven munkagéppel takarítja a havat Budapest közösségi közlekedési útvonalain és a főbb utakon, valamint a hidakon, a felüljárók járdáin és kerékpárútjain. A társaság vasárnapi közleménye szerint a mellékutak megtisztítását a főutak járhatóvá tétele után kezdik. A hómunkások a kerületi szolgáltatási csoportoknál jelentkezhetnek. A vasárnap 14 órától 22 óráig tartó munkavégzésre nettó 4240 forintot fizet a zrt.
Az autópályákon és főbb útvonalakon a havazás és a rossz látási viszonyok miatt több baleset is történt a reggeli és délelőtti órákban: az Útinform szerint baleset történt az M6-os autópályán, Budapest felé a 174-es kilométernél, emiatt csak egy sáv járható. Az M0-s autóúton, az M5-ös autópálya felé vezető oldalon a 43-as kilométernél egy kamion keresztbe fordult.