A fenntarthatóságról szóló továbbképzés indul pedagógusoknak

Idén ősszel lehet jelentkezni először a fenntarthatóság elvének komplex alkalmazására felkészítő, pedagógus szakirányú továbbképzési szakra. A levelező képzés 2023 februárjában, keresztféléves rendszerben indul a Corvinus és a Kék Bolygó Alapítvány közös munkájának eredményeként.

Forrás: Budapesti Corvinus Egyetem2022. 09. 16. 13:48
TAKÁTS Elõd
Budapest, 2022. augusztus 28. Takáts Elõd rektor beszédet mond a Budapesti Corvinus Egyetem tanévnyitó ünnepségén a Várkert Bazárban 2022. augusztus 28-án. MTI/Bruzák Noémi Fotó: Bruzák Noémi
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A négy féléves képzés a Covinus elismert oktatóinak segítségével a Kék Bolygó Alapítvány Zöld Föld projektjében kifejlesztett Fenntarthatóság tantárgy oktatására (amely 2024-től választható érettségi tárgy) készíti fel a tanárokat. A jelentkezés feltétele a legalább alapszakos pedagógus végzettség és három év gyakorlat  – olvasható a Budapesti Corvinus Egyetem közleményében.

A következő nemzedékek iránti felelősségünk, hogy olyan pedagógusokat képezzünk, akik komplexen és egyben a modern tanítási elveknek megfelelően képesek értelmezni és oktatni a fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteket. Ez a tudás, amelyet a Corvinuson folyamatosan fejlesztünk, a klímaváltozás árnyékában egyre inkább alapvető fontosságúvá válik

– mondta Takáts Előd, a Budapesti Corvinus Egyetem rektora.

Áder János köztársasági elnökként karolta fel, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány pedig támogatásáról biztosította az Alapértékek Nonprofit Kft. fejlesztésében indított Zöld Föld oktatási programcsomagot még három évvel ezelőtt.

A fenntarthatóságra való felkészülés folyamatos tanulást jelent a világról, magunkról, együttműködésekről. Ez a komplexitás a természettudományokból, a társadalomtudományokból és a gazdasági területből is felkészült pedagógusokat igényel. A Budapesti Corvinus Egyetem szakirányú továbbképzésén végzettek ezt tudják továbbadni a jövő generációjának, és partnereink lehetnek a Zöld Föld programcsomag céljainak megvalósításában

– mondta Czippán Katalin, a program szakmai vezetője, a Kék Bolygó Alapítvány tanácsadója.

A hallgatók az első két félévben általános ismereteket sajátítanak el, például a közigazgatási vezetésről, az államháztartásról, a nevelési-oktatási intézményekről és az egyéni sajátosságokra érzékeny személyiségformálásról. A harmadik és negyedik félév a szűkebb értelemben vett szakmai képzés időszaka, amely a diákok rendszerdinamikai, természettudományi, társadalomtudományi, gazdasági és korszerű oktatásmódszertani kompetenciáit fejleszti.

A képzés projektekre építi a tanulási folyamatot, és nagy hangsúlyt fektet a tanulóközpontú szemléletre, az oktató és a hallgató közötti partneri viszonyra. 

A hallgatók megismerik, hogyan kell szabadtéri és tantermi tanulási környezetet kialakítani, digitális eszközöket, megoldásokat hatékonyan integrálni, miként kell alkalmazni a konstruktivista és kollaboratív tanulási elveket, hogyan kell személyre szabható, fejlesztő értékelést adni.

A 2023 februárjában induló, keresztféléves, levelező továbbképzési szakra idén októbertől lehet jelentkezni. Azoknak a jelentkezőknek, akik már rendelkeznek valamely szakirányú továbbképzési szakon szerzett oklevéllel, elegendő csupán a harmadik és a negyedik félévet teljesíteniük. A képzésbe beszámítható a tárgy tanítására felkészítő, harmincórás akkreditált továbbképzés. További információ az egyetem honlapján olvasható.

A Budapesti Corvinus Egyetemről

A Budapesti Corvinus Egyetem Magyarország vezető egyeteme a gazdasági és társadalomtudományi képzések területén. A 2019. július 1-től alapítványi fenntartásba került, megújuló Corvinus középtávú célkitűzése, hogy az említett területeken ne csak országosan, de Közép-Európában is a legjobb felsőoktatási intézménnyé váljon. 

A Corvinus Egyetem budapesti és székesfehérvári campusán jelenleg csaknem 12 ezer hallgató tanul, köztük kétezren külföldi diákok. Az intézmény világszerte több mint kétszáz partneregyetemmel ápol szoros kapcsolatot. 

A Corvinus rendszeresen ér el előkelő helyezést a nemzetközi felsőoktatási rangsorban. Gazdálkodási és menedzsmentképzésével a régió első helyezettje lett az Eduniversal 2019-es rangsorában, Vezetés és szervezés mesterképzésével pedig 2020-ban bekerült a Financial Times Masters in Management rangsorába, Európa száz legjobb üzleti iskolája közé. A Budapesti Corvinus Egyetem az egyetlen olyan magyarországi egyetem a gazdaságtudományok területén, amely két nemzetközi intézményi akkreditációval rendelkezik (AMBA, AACSB).

Borítókép: Takáts Előd rektor beszédet mond a Budapesti Corvinus Egyetem tanévnyitó ünnepségén a Várkert Bazárban 2022. augusztus 28-án (Fotó: MTI/Bruzák Noémi)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.