Fontos információkat osztott meg a családtámogatásokról a kormány

A kormány 2010 óta olyan összetett támogatási rendszert épített ki, amely minden élethelyzetben hozzájárul azoknak a boldogulásához, akik úgy döntenek, hogy családot alapítanak. Jelenleg több mint 30 féle családtámogatás érhető el, ezek jelentős része a házasságban élőknek nyújt segítséget. Új intézkedésként januártól már igényelhető a CSOK Plusz, amely a gyermeket vállaló házaspárok számára minden korábbinál jelentősebb támogatást kínál az otthonteremtéshez.

2024. 02. 11. 13:33
HORNUNG Ágnes; GESZTES Éva
Budapest, 2024. január 19. Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelõs államtitkára (b) és Gesztes Éva fõorvos, a Magyar Gyermekmentõ Alapítvány szakmai igazgatója a Gyermek elsõsegély mobiltelefonos applikáció bemutató sajtótájékoztatóján a Bethesda Gyermekkórházban 2024. január 19-én. Az alkalmazás rövid videókon és leírásokon keresztül segíti a szülõket a gyerekbalesetek megelõzésében és ellátásában. MTI/Hegedüs Róbert Fotó: Hegedüs Róbert
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A házasság érték, amely tartósabb párkapcsolatot, kiegyensúlyozottabb életet biztosít – írja, a Házasság hete alkalmából kiadott közleményében Hornung Ágnes családokért felelős államtitkár. A közlemény szerint ezért is fontos a Házasság hetén ráirányítani a figyelmet arra, miért is érdemes a pároknak úgy dönteni, hogy házasságot kötnek. Ha egy pár összeházasodik, az azt jelenti, hogy szeretnék még szorosabbra fűzni a kettőjük közötti köteléket. Kutatások is alátámasztják, hogy a házasság stabilabb, tartósabb és több gyermek megszületését eredményezi az együttéléshez képest.

 Ma már több mint harminc intézkedéssel segítjük a magyar családokat, köztük számos kedvezményt házaspárok vehetnek igénybe. Ezek közé a támogatások közé tartozik egyebek mellett az, hogy az első házasok két évig adókedvezményt vehetnek igénybe, a házasok igényelhetik a 2024 januárjától emelt összegű Babaváró hitelt, a gyermekáldás után pedig családi adókedvezményben részesülhetnek már a várandósság alatt is.

– írták, majd hozzátették, az otthonteremtési céljaik megvalósításában a 2024 januárjától elérhető új CSOK Plusszal is segítik a gyermeket vagy további gyermeket vállaló házaspárokat. A legfeljebb háromszázalékos kamatú, államilag támogatott hitelt a meglévő és vállalt gyermekek számától függően 15, 30, illetve 50 millió forint összegben igényelhetik a házaspárok. A CSOK Pluszt az első közös otthon megszerzéséhez, a meglévőnél értékesebb, komfortosabb otthonba költözéshez, vagy akár a lakóingatlan bővítéséhez egyaránt igénybe lehet venni. A támogatás új és használt lakóingatlanra is felhasználható.

 A kormány politikájának köszönhetően a 2010 és 2023 közötti tizenhárom év alatt a népesedési folyamatokban számos tekintetben sikerült kedvező változást elérni. Ha nem történt volna meg a 2010-es családbarát fordulat, mára mintegy 178 ezer gyermekkel kevesebb született volna meg. 

Mindemellett jelentősen emelkedett a családalapítási kedv: míg 2010-ben 36 ezer pár kötött házasságot, addig 2023-ban már ötvenezer, mindeközben pedig jelentősen csökkent a válások száma. A magyarországi stabil, többrétű, célzott és rugalmas családtámogatási rendszer sokoldalúan védi és szolgálja a családokat. A közlemény szerint ennek is köszönhető, hogy az elmúlt időszakban Magyarországon erősödött a házasság intézménye.

Borítókép: Hornung Ágnes, a Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára (Fotó: MTI/Hegedüs Róbert)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.