A kormány jogi lépéseket tesz a hazánkra kiszabott migrációs büntetés miatt

A kormány kitart a magyar emberek akarata mellett, és a határokat továbbra is megvédik.

2024. 12. 19. 17:47
Grodno, 2021. november 10.
Az Európai Unióba igyekvõ migránsok a fehéroroszországi Grodno környékén 2021. november 10-én. Az éjjel migránsok két nagyobb csoportja átszakította a határkerítést Krynki és Bialowieza települések közelében, és átjutott a határon. A lengyel biztonsági erõk egyeseket elfogtak és visszafordítottak Fehéroroszországba, más migránsoknak sikerült továbbszökniük.
MTI/EPA/BELTA/Leanyid Scseglov

MTI/EPA/BELTA/Leanyid Scseglov
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A kormány már szeptemberben bejelentette, hogy elfogadhatatlannak tartja a Magyarországra kiszabott migrációs bírságot, és jogi lépéseket fog tenni az ügyben. Az ehhez szükséges felhatalmazást és pénzügyi fedezetet határozatban is kihirdették a szerdai Magyar Közlönyben – tájékoztatta a Magyar Nemzetet az Igazságügyi Minisztérium.

A minisztérium nemzetközi jogi szakértők bevonásával fog lépéseket tenni a magyar érdekek védelme érdekében. Leszögezték: a sajtóban megjelent hírekkel szemben a kormány nem enged az ítéletnek, éppen ellenkezőleg:

megkezdi a jogi lépéseket a brüsszeli döntéssel és nyomásgyakorlással szemben.

Mint a Magyar Nemzet már beszámolt róla, Magyarországot egyszeri 200 millió eurós, vagyis 80 milliárd forintos büntetés, valamint napi egymillió eurós késedelmi kamat megfizetésére kötelezte az Európai Bíróság abban a perben, amelyet az Európai Bizottság indított Magyarország ellen a migrációs szabályok miatt. Ez az összeg a hétszerese annak, amit az Európai Bizottság indítványozott a bíróság számára.

A kormány már a bírság kiszabásakor nyilvánvalóvá tette:

ezt a bírságot Magyarország elfogadhatatlannak tartja és nem kívánja kifizetni.

Az igazságügyi miniszter arra kapott megbízást, hogy vizsgálja meg azokat a jogi lehetőségeket, amelyekkel az ítélet következményei elháríthatók. A konkrét jogi lépésekhez szükséges szakmai munkára tapasztalt nemzetközi jogászok bevonásával kerül sor, amelyhez a kormány 600 millió forint fedezetet is biztosít.

Az Európai Bizottság által indított per valójában annak a politikai nyomásgyakorlásnak a része, amellyel Magyarországot rá akarják venni a bevándorláspárti politikára. Azért büntetik óriási mértékű brüsszeli bírsággal hazánkat, mert nem engedjük be területünkre a migránsokat, hogy kérelmüket itt beadva aztán az országban maradjanak.

A kormány kitart a magyar emberek akaratának érvényesítés mellett, és a határokat továbbra is megvédik az illegális bevándorlóktól

– hangsúlyozták. Rámutattak: ha Magyarország végrehajtaná azt a határozatot, amely miatt meg kellene szüntetni a határőrizetet, akkor az ország tele lenne itt állomásozó migránsokkal, migránsgettókat kellene kialakítani. Utána pedig hiába születne a kitoloncolásukról döntés, az európai tapasztalatok szerint ez tízből kilenc esetben nem sikerül.

Hazánk megbüntetése helyett Brüsszelnek el kellene fogadnia, hogy Magyarország ne vegyen részt a központi migrációs politikában, azaz a bevándorlók kötelező befogadásában és elosztásában. Ehelyett Magyarországot büntetik azért, amit egyre többen a kívánatos szabályozásnak tartanak.

Magyarország ezért a bírság felfüggesztését is kérte a bizottságtól.

A minisztérium emlékeztetett: a kérdésben a magyar emberek véleményét is kikérték a most zajló nemzeti konzultációban.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: MTI/EPA/BELTA/Leanyid Scseglov)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.