Kerékpárosként rossz látási viszonyok között ütött el egy gyalogost, és maradandó fogyatékosságot okozott egy férfi, akivel szemben a Kaposvári Járási Ügyészség vádat emelt – tájékoztatta a Magyar Nemzetet a Somogy Vármegyei Főügyészség.
A vádirat szerint a férfi 2022 novemberében,
egy esős napon a kora esti órákban kerékpározott óránként tíz kilométer per óra körüli sebességgel úgy, hogy az első lámpája nem működött.
Ezzel egy időben a vádlottal ellentétes irányban, a járda helyett szabálytalanul az úttesten közlekedett gyalogosan a sértett, aki a feje felett esernyőt tartva haladt.
A vádlott a kerékpárjával a rossz látási viszonyok között a fejére húzta a kabátja kapucniját, az esőtől a szemüvege is vízcseppes volt, illetőleg a tekintetét a rossz idő miatt lefelé irányította, ezért egyáltalán nem észlelte a vele szemben haladó sértettet, akit a kerékpárjával fékezés nélkül elütött.
Az ütközéstől a sértett hanyatt az útpadkára zuhant, míg a vádlott a kerékpárjával együtt oldalra dőlt.
A balesetben a sértett agyrázódással, többszörös arccsonttöréssel kísért összetett koponya-agysérülést szenvedett el, amely maradandó fogyatékosság hátrahagyása mellett gyógyult. A balesetben a vádlottnak is súlyos, orrcsonttöréssel járó sérülése keletkezett.
Az ügyészség a Kaposvári Járásbíróságra benyújtott vádiratában a bűncselekmény elkövetését beismerő férfival szemben felfüggesztett fogházbüntetés kiszabására tett indítványt.