Apáti Bence publicista a közösségi oldalán adta hírül, hogy a Nemzeti Ellenállás Mozgalom csatlakozik Bayer Zsolt felhívásához.
Ahogyan arról a Magyar Nemzet beszámolt, Bayer Zsoltot nem hagyta nyugodni a Tisza Párt brüsszeli beszéde. Blogjában úgy fogalmazott: „Kiállt a Tisza brüsszeli képviselője, és belemondta az arcunkba: megállapodtak Brüsszellel, és azért akarják tönkretenni a magyar gazdaságot és a magyarok életszínvonalát, hogy így szerezzék meg a hatalmat.” Bayer Zsolt kiemelte:
És az igazán megdöbbentő az, hogy nem is szégyellik, hogy a saját országuk ellen dolgoznak, hanem még büszkék is rá! Az őszödi beszéd óta nem láttunk ilyet.
A Civil Összefogás Fórum szombatra tüntetést szervezett a Millenáris parkba 15 órára. A Mandiner szerint azért gyűlnek össze, mert a tiszás EP-s képviselőnő, Kollár Kinga a következőket találta mondani a költségvetési ellenőrzési bizottság hétfői ülésén: – A magyarok romló életszínvonala erősíti az ellenzéket. Én ilyen értelemben nagyon pozitívan tekintek a 2026-os választásra.
Apáti Bence a bejegyzésében hozzátette:
Egy olyan bandával állunk szemben, akik hencegve mondták a mikrofonba, hogy összeesküdtek Brüsszellel, és politikai haszonért tartják vissza a magyarok pénzét.
Majd a publicista úgy folytatta: „Büszkék arra, hogy minél több kárt okoznak a hazánknak, annál jobb lesz nekik. Így akarnak hatalomra kerülni.”
Apáti Bence a bejegyzésében szégyennek nevezte, amit a tiszások művelnek. Véleménye szerint ez nem maradhat következmények nélkül.
A publicista felszólította a Tisza Párt vezérét:
Magyar Péter kérjen bocsánatot, és azonnal mondjon le!
Végül így fogalmazott Apáti Bence:
Ezért tüntetünk szombaton! Gyere el te is április 12-én 15 órára a Millenáris Parkba, az Európai Bizottság képviselete elé! Tüntessünk együtt!
– Akik Brüsszellel szövetkeznek Magyarország ellen, azok tűnjenek el a közéletből– tette hozzá Apáti Bence.