Az AutoNews Australia beszámolója szerint a BMW egyelőre az Egyesült Államokban kezdi meg a tesztelést, de a technika villámgyorsan elterjedhet jövőre, ha beválik – persze, csak azokban az országban, ahol nem tiltják az ilyen figyelőszoftvereket.

Állítólag a traffifigyelő jövőre, január elsejétől minden alkalmas BMW-be bekerül majd, és három hónapig ingyenesen lehet majd használni.

Ezután 25 dollárért, azaz 7500 forintért lehet előfizetni még 15 hónapra.

Állítólag a traffifigyelő január elsejétől minden alkalmas BMW-be bekerül majd
Fotó: Pixabay

A rendszer a HERE Technologies térképadatai alapján dolgozik, amelyek folyamatosan frissülnek, így a szoftver akár a néhány perccel azelőtt kihelyezett kamerákat is láthatja.

Sőt, akkor is figyelmeztet, ha kamera figyeli az egyik kereszteződést, nehogy egy piroson átsurranás miatt kapjon a sofőr büntetést.

Az eredeti cikket IDE kattintva olvashatják!

Formula-E helyett a Dakarban és WEC-ben látja a jövőt az Audi

November 26-án leplezte le az FE07-es Formula-E versenyautóját az Audi Sport, mondván itt a jövő. November 30-án aztán bejelentették: kiszállnak az F-E-ből, helyette a Dakarra és a hosszú távú versenyzésre koncentrálnak.

Miután győzelmet győzelemre halmozott, az Audi 2016-ban jelentette be, hogy felhagy a WEC (World Endurance Championship, azaz hosszú távú versenyzés) kategóriával, helyette a motorsport jövőjének tartott Formula-E sorozatra koncentrálja erőit azzal, hogy felvásárolta a korábban „gyári támogatással versenyző” Abt csapatot. A 2017-18-as évadban konstruktőri bajnok lett az Audi, Lucas di Grassi és Daniel Abt összesen 43 dobogós helyezést és 12 győzelmet szerzett az eltelt hat évben.