Csak jégkocka és elrakott készételek vannak otthon a fagyasztóban? Ennek most véget vetünk! A Mindmegette.hu segítségével mutatunk néhány olyan ételt, amiket szintén betehetünk a mélyhűtőbe, lefagyaszthatók.
Csak jégkocka és elrakott készételek vannak otthon a fagyasztóban? Ennek most véget vetünk! A Mindmegette.hu segítségével mutatunk néhány olyan ételt, amiket szintén betehetünk a mélyhűtőbe, lefagyaszthatók.
Író
Az angolszász édességek egyik alapanyaga nem annyira elterjedt itthon, ezért, ha hozzájutunk, érdemes későbbre elraktározni belőle a maradékot. Öntsük a jégkockatartóba, majd tegyük egy megbízható hűtőtasakba, így 3 hónapig is eláll.
Tojásfehérje
A sütemények, a sok máz, de még a házi készítésű puding vagy besamel is rengeteg tojássárgáját igényel – az elárvult fehérjét pedig akár 12 hónapra is lefagyaszthatjuk! A legjobb, ha egy napig a hűtőben tartjuk, utána tesszük be a fagyasztóba, de vigyázat! Így is nehezebb lesz belőle habot verni, mint a friss változatból.
Felvágottak
A szendvicsek rajongói örülhetnek: a felbontott és a bontatlan felvágottak is legalább 2 hónapig bírjak a mélyhűtőben, tehát lefagyaszthatók.
Kenyér
Előfordulhatott már, hogy lefagyasztottunk egy veknit – de azt tudtuk, hogy nem kell megvárni, amíg felolvad? 3 hónapig tárolhatók így a szeletek, amiket aztán egyből tehetünk is a sütőbe! Egy kis vízzel lefröcskölve pedig biztos, hogy olyan lesz a meleg sütőből kiszedve, mint új korában.
Olajos magvak
Szobahőmérsékleten két hét után a legtöbb diófélében megromlik az olaj. Ezt a folyamatot lassítja le a fagyasztás. Tegyük minél gyorsabban a mélyhűtőbe, és igyekezzünk minél kevesebbet nyitogatni a tárolóját, így elkerülhetjük a nedvességgel és a szennyeződéssel járó kellemetlenségeket.
Tofu
Valamivel sűrűbb lesz az állaga, de akár 5 hónapra is lefagyaszthatjuk a tofut, amit aztán felhasználhatunk egy smoothie-ba vagy párolt zöldséghez keverve.
Teljes kiőrlésű liszt
Az olajos magvakhoz hasonlóan a teljes kiőrlésű lisztben is megromolhat az olaj. A mélyhűtőben viszont 2 évet is kibír.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
A kávéfőző tisztítás – Milyen gyakran és hogyan kell?
Ha a konyhában takarítasz nem feltétlenül a kávéfőző az első, amit megszabadítasz a szennyeződésektől. Pedig ha naponta használod, akkor nem árt óvatosnak lenni, ugyanis akár a kotyogó, akár a legmodernebb gép is remek táptalaja lehet a baktériumoknak, penésznek – írja a Mindmegette.hu.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.