Íme nyolc ínycsiklandó, édes főzött tészta receptje
Egy nagy tál bableves vagy krumplileves után sokszor megelégszünk egy desszerttel is második fogásként. Ilyenkor jönnek jól az édes főzött tészták, mint a lekváros derelye, a diós nudli, vagy épp a szilvás gombóc. Önöknél melyik a kedvenc?
HAGYOMÁNYOS GRÍZES TÉSZTA
A zsírt felforrósítjuk, rászórjuk a búzadarát, és folyamatosan kevergetve világos barnára pirítjuk, majd felöntjük másfélszeres mennyiségű, forró, sós vízzel. Kicsit felforraljuk, lefedjük, amíg magába szívja a vizet és megpuhul.
Közben a csomagoláson található módon sós vízben kifőzzük a tésztát, jól lecsepegtetjük, majd összekeverjük a már megpuhult grízzel. Még így együtt is hagyjuk állni egy darabig.
Tálaláskor megszórjuk porcukorral, és meglocsoljuk forró baracklekvárral.
RAKOTT TÚROS TÉSZTA ÉDESEN
A fodros tésztát forró, enyhén sós vízben kifőzzük, majd alaposan lecsöpögtetjük. A tojásokat a cukrokkal, a tejföllel, a reszelt citromhéjjal, a vaj 2/3-ával és a túróval kikeverjük. A mazsolát megmossuk, majd a tésztához adjuk azt is, és alaposan összekeverjük.
Egy kerámia- vagy jénai tálat kikenünk a maradék vajjal, meghintjük a zsemlemorzsával, és beletesszük a túrós masszát. A sütőt 200 fokra előmelegítjük, és kb. 20 perc alatt készre sütjük az egészet, addig, amíg a teteje egy kicsit megpirul. Kissé hűlni hagyjuk, majd porcukorral meghintve, felszeletelve tálaljuk.
SZILVALEKVÁROS DERELYE
A lisztet gyúródeszkára öntjük, a közepébe mélyedést fúrunk, majd beleütjük a tojásokat, és hozzáöntünk 1-2 dl langyos vizet öntünk. Összedolgozzuk, és addig gyúrjuk, amíg a tészta ruganyos nem lesz, és nem ragad a kezünkhöz.
Sodrófával vékonyra nyújtjuk, a tészta felét megrakjuk egymástól egyenlő távolságra szilvalekvárral, a másik üres felét ráhajtjuk. A halmok között az ujjunkkal lenyomjuk a tésztát, majd derelyevágóval feldaraboljuk.
A derelyéket forró, sós vízben kifőzzük, az olajban megpirított zsemlemorzsában megforgatjuk.
Azonnal tálaljuk.
További receptek IDE kattintva találhatóak.