Így adjunk egyszerűen egészséges tízórait gyermekünknek

Manapság még fontosabb, hogy finom, csábító és bőséges uzsonnát vigyenek magukkal a gyerekek.

null

Manapság még fontosabb, hogy finom, csábító, egészséges és bőséges uzsit vigyenek magukkal a gyerekek, mert előfordul, hogy egy hétköznap a különórákkal együtt akár 10 órát is távol vannak otthonról. Ezalatt az idő alatt nemcsak az a fontos, hogy tele legyen a hasuk, de az sem mindegy, mit esznek, hiszen a napi javasolt öt étkezésből – reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora – minimum hármat, de sokszor akár négyet is az iskolában fogyasztanak el.

Győzhet az egészséges?

Az iskolai büfében vagy az útba eső gyorsétteremben kapható finomságokkal persze nem könnyű versenyeznie a szülőnek, hiszen az „egészséges” a gyerekek szemében nem igazán menő. Ezen sokat segíthet egy szép uzsonnásdoboz, és az, ha amit beleteszünk, jól néz ki, finom és nem utolsó sorban: fotogén.

Hallom magamban, ahogy a szülők – jogosan – felhördülnek: nem elég, hogy késő este még nekiállok uzsonnát készíteni, még legyen fotogén is?!!! Hááát – nem árt, ha az. Mert lássuk be, sokkal jobb, ha a Facebookra kerül, mintha a szemétbe, a gyerek pedig vesz valamit helyette a büfében.

Egy iskoláskorú gyermek napi energiaszükséglete átlagosan 2200-2500 kcal, ami megegyezik egy közepes mennyiségű fizikai munkát végző felnőttével
Fotó: PEXELS

Tippjeink segítségével könnyen és gyorsan összeállíthatod a gyerekek egészséges uzsonnáját. Bónusz:

nemcsak a gyerekek, de apu és anyu is jobban jár, ha a napközben elfogyasztott nasi egyben egészséges is.

Hétvégén tervezzünk!

Írjuk össze előre, hogy mit tervezünk uzsonnára, és amit lehet, készítsük el előre. Például főzzünk egyszerre több dobozkányi zabkását, vágjunk fel előre egy nagyobb adag zöldséghasábot, főzzük meg a tojásokat, keverjük ki a máj- vagy tonhalkrémet.

Fagyasszuk le!

Nálam a fagyasztóban mindig van gyümölcskeverék azonnali gyümölcssalátának, és előre összeállított gyümölcsturmixalap, amiket csak beteszek a turmixgépbe és máris kész a smoothie. Ugyanígy előre szoktam készíteni és lefagyasztani fasírtgolyókat, amiket csak előveszek, betolok a sütőbe, és mehetnek is az uzsonnás dobozba.

Kövessük a 3 E szabályt!

Energia-Erő-Egészség. Erre van szüksége egy fejlődő szervezetnek, és a 3E-vel jól megjegyezhetjük mire kell figyelni, ha teljes értékű és változatos uzsonnásdobozt szeretnénk készíteni.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.