Az új veszprémi főépítész beszélt céljairól, terveiről

Sulyok Balázs Edének több kötődése is van Veszprémhez: több munka is köti a megyeszékhelyhez.

null

Sulyok Balázs Ede, az új veszprémi főépítész a Budapesti Műszaki Egyetemen diplomázott diplomadíjjal 1989-ben, majd egy tervezővállalatnál helyezkedett el. Egy kétéves mesteriskolai továbbképzés eredményeként vezetői-tervezői címet szerzett. Előbb tervezőként dolgozott több vállalkozásban, később a feleségével saját építészirodát hoztak létre. Szekszárdon egy évig volt főépítész – amíg a kolléganője szülési szabadságon volt –, így megismerhette egy megyei jogú város főépítészi feladatait, majd 2012-től 2019-ig Tolna megye főépítészi feladatkörét látta el.

Sulyok Balázs Edének több kötődése is van Veszprémhez: egyrészt gyakran megfordult a városban korábban, valamint több munka is köti a megyeszékhelyhez.

Tervei alapján újították fel az Óváros téren az egyik szecessziós épületet, amelyet egy bank használt, valamint az érsekség energetikai pályázatának keretében több városi és környékbeli felújítási-tervezési munkát végeztek.

– Veszprémben a rangos történelmi műemlék épületek és a helyi védettség alatt álló vár körüli terület mellett szocreál és panelépületek, valamint jelentős ipari területek is találhatók. Az a célom, hogy a különböző építészeti jellemzőkkel bíró városrészeket – ahogyan eddig – egyensúlyban tartsuk, és továbbra is élhető, barátságos városkép táruljon a Veszprémbe érkezők elé – fogalmazott a főépítész.

Sulyok Balázs Ede, a megyeszékhely új főépítésze
Fotó: Balogh Ákos/Napló

Kiemelte, középtávon a legfontosabb a volt Balaton Bútorgyár területének és a szakszervezetek házának – amelyek a közelmúltban kerültek a város tulajdonába – fejlesztése lesz: itt először meg kell találni a megfelelő funkciót, de bármilyen beavatkozás történik is, annak szinkronban kell lennie a város fejlesztési elképzeléseivel, szögezte le a főépítész.

Elmondta, Veszprémben kedvező a zöldterületek aránya más városokhoz viszonyítva, a terepadottságok miatt a sziklás völgyek a benapozottság korlátozottsága miatt szinte érintetlenek. A városi parkok jó állapotúak, ezek az EKF-projektben és a Modern városok programban a következő időszakban tovább fejlődhetnek. Hozzátette, a beruházásoknál ügyelni kell arra, hogy zöldterület ne essen egy fejlesztés áldozatául.

A teljes, eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.